VW’nin kompakt hafif ticari aracı Caddy, yeni nesliyle piyasaya sunuldu. Açıklanan fiyat listesine göre en uygun fiyatlı versiyon olan Caddy Maxi Van. 1,6 litrelik motor emisyon sorunu nedeniyle üretimden kaldırıldığı için Caddy sadece 2,0 litrelik dizel motorla satılıyor.

VW Caddy fiyat listesi için tıklayın.

Hafif ticari araçlar dünyasında görüntü birçok başka özelliğin gerisinde kalıyor ve VW de bu nedenle yeni neslin tasarımı üzerine çok fazla kafa yormamış. Güncel neslin makyajlı versiyonunun, son dönem VW binek araçlarından alınan tasarım öğeleriyle birleşimi yeni neslin dış tasarımının yaratılmasını sağlamış. İç mekansa en azından fotoğraflarda bir ticari araç için yeterince kaliteli görünüyor. Havalandırma kumandalarının yüksek konumu baz donanıma sahip versiyonların ergonomisi için iyi, fakat büyük dokunmatik ekrana sahip versiyonlarda ekranın konumunun görüş açısının bir hayli altında kalacağını söylemek için Caddy’nin koltuğuna oturmamız gerekmiyor. Tabii bu büyük bir sorun olmayacaktır çünkü güncel neslin orta konsol yerleşimi de aynı.

Yeni VW Caddy Yeni VW Caddy

Caddy’nin nesil değişiminden motor seçenekleri çok fazla etkilenmemiş. Dizel motor sevenlere, yani Türkiye’deki tüm Caddy müşterilerine, 2,0 litrelik dizel motor 102 HP güç ve 250 Nm tork üreten versiyonuyla sunuluyor. Bu motor 5 vitesli manuel ya da 7 vitesli DSG ile birlikte alınabiliyor. Benzinli motora sahip bir Caddy isteyen de olabilir belki diye belirtmeden geçmeyelim, yeni nesil Caddy 1,0 litrelik TSI, 1,2 litrelik atmosferik ve 1,4 litrelik TSI olmak üzere 3 farklı benzinli motor seçeneğine sahip ama doğal olarak bunlar ülkemizde satılmıyor.

Bu noktadan sonrası özellikle Caddy’i yük taşımak için kullanacakları muhtemelen benzinli motordan bile az ilgilendirecektir. VW, yeni nesil Caddy’de bir dizi gelişmiş güvenlik donanımını da listeye eklemiş. Böylece Caddy’i şehir hızlarında otomatik fren yapabilen bir  sistemle donatmak mümkün olacak. Hatta DSG şanzımanlı  Caddyler, sıkışık trafik yardımcısına da sahip (0-160 km/s arasında çalışan sistem, aracın hızını önündeki araca göre ayarlıyor ve durma noktasına kadar kendiliğinden fren yapıp sonraysa yola tekrar devam edebiliyor) bir adaptif hız sabitleyiciyle donatılabilecek.

Yeni VW Caddy Yeni VW Caddy Yeni VW Caddy Yeni VW Caddy Yeni VW Caddy Yeni VW Caddy Yeni VW Caddy