Bu biraz ilginç oldu. Zira bu linkteki haberimize bakarsanız yeni nesil Auris’in bir kaç ay önce tanıtıldığını görebilirsiniz. Bu haber kompakt hatchback bir Toyota görüp “bu olsa olsa Auris’tir” düşüncesiyle hazırlanmadı. Tam tersine üzerinde Auris monogramı bulunan bir araç Toyota tarafından yeni nesil Auris olarak tanıtıldığı için hazırlandı. Bugünse aynı modelin görseli üzerinde Corolla monogramıyla servis edildi ve artık Auris markası yerine Corolla markasının kullanılacağı açıklandı.

İzlenen method biraz garip olsa da temel olarak bu normalleşme anlamına geliyor. Zira eskiden de Toyota’nın kompakt sınıf ailesine Corolla adı veriliyordu, Corolla Sedan, Corolla HB ve Corolla SW vardı. Hatta bir dönem Verso bile Corolla Verso olarak anılıyordu. Yani Renault için Megane ne ise Toyota için de Corolla oydu. Peki ne değişti de Auris hayatımıza girdi? Basit; Toyota Avrupa’da başarının anahtarı olarak Avrupa’ya özgü bir modeli gördü ve Corolla’nın HB ve SW karoserli versiyonlarına Auris adı verildi.

Sonuçta yakın zamanda piyasaya sunulacak olan yeni nesil Auris eskiden olduğu gibi Corolla HB olarak anılacak. Bunun yanında SW ve sedan karoserler de aileye kısa süre içinde dahil olacak. O zaman Auris öldü yaşasın Corolla diyelim ve aradan çekilelim.