Fuarlar zorludur. Özellikle işin profesyonelleri açısından. Birbiri ardına takip edilmesi gereken basın toplantıları, firma yetkililerinin ağzından laf koparmak için atılan taklalar ve koşuşturmacanın arasında ilk defa karşınızda gördüğünüz otomobillerin kapısına bile dokunma fırsatınız olmaz. Kimileri çok sever bu ortamı ama gerçek bir otomobil tutkunuysanız içiniz kan ağlar. Fakat bu sizin için geçerli değil. Sizin tek yapmanız gereken bilet alıp İstanbul’un Beylikdüzü ilçesine nasıl gideceğinizi düşünmek. Eğer bunu çözebiliyorsanız önünüzde çok eğlenceli bir gün olabilir.

Autoshow 2 yıllık döngüsünü tamamladı ve 20 Nisan’da önce basın mensuplarına (genelde basın mensubundan çok VIP adı altında dağıtılmış yüzlerce bedava biletle içeri doluşmuş kalabalıktan bahsetmek daha doğru olur) sonrasındaysa 21 Nisan’da tüm ziyaretçilere kapısını açmaya hazır. 30 Nisan’a kadar açık kalacak olan fuar bu yıl öncekilerden daha farklı. Çünkü aralarında Doğuş Otomotiv ve Borusan Otomotiv gibi önemli markaları barındıran distribütörlerin de bulunduğu bir dizi firma fuara katılmıyor. Bunun anlamı makyajlı VW Golf ya da yeni nesil BMW 5 Serisi’ni merak ediyorsanız bir zahmet bayilere gitmenizin gerektiği. Bunun dışında tüm önemli markalar fuarda yerlerini alacak. Fuarın bilet fiyatları makul sayılabilir: Hafta içi 10 TL olan biletler haftasonu için 20 TL olarak belirlenmiş. Kadın ziyaretçiler haftaiçi fuara bedava giriş yapabilecek, haftasonu ise 10 TL ödemek yeterli olacak. Öğrenciler ise haftaiçi bedava giriş yaparken haftasonu 5 TL’lik ödemeyle fuara girebilecek.

Peki fuarda neler görebileceksiniz? Bunların bir kısmını aşağıda paylaşacağız ama öncesinde fuarda yardımcı olabilecek bir iki linki de atlamayalım.

Öncelikle bir numaralı rehberiniz, fuar yerleşim planına ulaşmak için aşağıdaki fotoğrafa tıklayın.

autoshow 2017 yerlesim plani

İkinci olarak nasıl gidilir, ne yenilir, nerede kalınır gibi sorulara cevap bulmak için fuarın sitesine bakmak iyi olur. Bunun için de buraya tıklayın.

Peki fuarda neler var?

Elimize ulaşan bilgilere göre bir kaç ilgi çekici modelle erken tanışmak için fuar iyi bir ortam sunacak. Aşağıdaki liste herhangi bir sıralamaya göre yapılmadı, böylece yeni bilgiler geldikçe alt kısma ekleyerek listeyi güncel tutabileceğiz. Geniş bilgi için kırmızı olan model adlarına tıklamanız yeterli.

Peugeot: 5008

Hyundai: Yeni nesil i30 ve Ioniq

yeni hyundai i30 yorum test

Honda: Civic Type R ve NSX

yeni honda nsx

Toyota: Makyajlı Yaris

Fiat: 124

Jeep: Yeni nesil Compass

yeni jeep compass ne zaman