Belki de bayilere koşmanızı beklemeden önce Levorg’un ne olduğundan bahsetmemiz gerekebilir. Subaru Levorg, Legacy’nin yerini alan yeni nesil orta sınıf üyesi. Şimdilik sadece station wagon karoserle üretiliyor ve en azından Japonya pazarında büyük başarı elde etmiş durumda. Bayiye koşmak için bu yeterli değilse devam edebiliriz.

subaru levorg

Levorg’un en önemli özelliği Subaru’nun ihtiyaç duyduğu taze kanı sunma potansiyeli. Aslında fotoğraflara bakınca bu gerçekçi görünmüyor. Levorg modern bir Subaru nasıl görünüyorsa öyle görünüyor ve bu da bazı hayal kırıklıklarını akla getiriyor. Fakat söylenene göre Subaru artık sadece kendi kısıtlı hayran kitlesi tarafından değil tüm otomobil müşterileri tarafından da saygı görecek modeller üretmek istiyor. Levorg da bunların ilki.

Levorg hakkındaki en önemli bilgi motoruyla ilgili. 1,6 litrelik hacme, direkt enjeksiyon sistemine ve turbo beslemeye sahip motor, 170 HP güç ve 250 Nm tork üretiyor. Motorun gücü 4 tekerleğe Subaru’nun “meşhur” CVT şanzımanı üzerinden aktarılacak. Bu şanzımanın nesi meşhur diye soruyorsanız, biz de bilmiyoruz, basın bülteninin yalancısıyız.

Levorg’un orta sınıfa ait olacağı konusunda da basın bülteninin arkasına sığınabiliriz. Çünkü her ne kadar orta sınıftaki Legacy’nin yerini alma niyetinde olsa da Levorg’un 4,69 metrelik uzunluğu ve 2,65 metrelik aks mesafesi daha çok kompakt sınıf ortalamalarına işaret ediyor. Ne yazık ki açıklanan fiyatı için aynı şeyi söylemek imkansız. 1,6 litrelik benzinli motor, 4 tekerlekten çekiş sistemi ve otomatik şanzımanla oldukça çekici bir pakete sahip olan Levorg’un başlangıç fiyatı 111.500 TL olarak belirlenmiş. Bu bedel, donanım listesinde LED farlardan anahtarsız giriş sistemine, sunrooftan 18 inçlik jantlara kadar bolca donanım içeren versiyon için geçerli. Sorun şu ki, bu Levorg’un tek versiyonu. Yani makul fiyata makul donanıma sahip bir versiyon ne yazık ki yok.

Detaylı bilgi için bu linki kullanabilirsiniz ama “D şeklinde deri direksiyon ve vites topuzu” ve “Gelişmiş yol bilgisayarı (Deri kaplı)” gibi ilginç donanım kalemleri için hazırlıklı olmanızı öneriyoruz.

subaru levorg

subaru levorg subaru levorg subaru levorg subaru levorg