Artan kurlar, yüksek vergiler derken yeni otomobil fiyatları yükselmeye devam ediyor. Hal böyle olunca da otomobil satın almaya ihtiyaç duyanları da zor kararlar bekliyor. Bu durum doğal olarak eski bolluk günlerinde sular altında kalan kimi modellerin tekrar gün yüzü görmesini sağlayacak. Örneğin benzinli motora sahip Fiat Fiorino. Zamanında satılmayacağı için pazarımıza sunulmayan model, artık en uygun fiyatlı otomobillerden bir tanesi olarak aramızda. Tabii küçük bir sorunu var, o bir otomobil değil hafif ticari araç.

Bu durumun çözümü basit, binek ruhsatlı Fiorino da satın almanız için sizi bekliyor ama fiyatı 70 bin TL’nin biraz üzerinde. Benzinli motora ve hafif ticari araç ruhsatına sahip Fiorino Combi için talep edilen fiyatsa 44.900 TL. Tabii siz siz olun aşağıdaki linkten fiyatı kontrol etmeyi unutmayın. Zira aracın satışa sunulduğunu bildiren haber bülteninde bu fiyat 43.900 TL idi. Anlayacağınız aradan geçen bir kaç günde bile 1000 TL zam gelmiş.

Fiat Fiorino 1.4 fire fiyat listesi için tıklayın.

Fiyat konusunda sizi ikna edebildiysek o zaman ne satın alacağınızı da anlatmamız gerek. Fiorino 3,86 metrelik gerçekten kısa boyundan beklenmedik derecede yüksek kullanışlılığa sahip bir araç. 330 litrelik bagajı çoğu küçük sınıf üyesinden daha büyük. Dahası arka koltuklarında da bolca yaşam alanı var. Burada söz konusu olan versiyonun kaputu altında 1,4 litrelik Fire benzinli motor yer alıyor. Silindir başına 2 supaplı bu motor, alt ve orta devirlerinde sunduğu çekiş gücüyle özellikle şehir kullanımlarına çok uygun. Fiorino bu motorla 1,2 ton civarında ağırlığa sahip, yani 77 HP güç ve 115 Nm tork üreten motorun 5 vitesli manuel şanzımanla performans açısından doyurucu olmasını beklememeniz en iyisi. Tüketim konusunda da benzer bir karamsarlık oluşabilir. Şu sırada orum yapabilecek durumda değiliz ama bu konuda satın alım maliyetinin düşüklüğüyle avunmanız mümkün. Dahası bu motor LPG dönüşümüne de uygun. Fiorino’nun baz donanımında temel güvenlik ekipmanları bulunuyor.

fiat fiorino 1.4 benzinli