Citroen’in gelecek planları biraz karmaşık. DS kısa bir süre önce ayrı bir marka haline geldi ve Citroen de geleceğinde Peugeot’dan farklılaştırılmış bir ürün gamına sahip olacak. Fakat bunu yapmak söylemekten çok daha zor. Çünkü Citroen’in en çok satılan modelleri Peugeot’da da karşılığı olan modeller. Örneğin C4.

Kompakt sınıftaki C4, 308’in Citroen logolu versiyonu. 4,33 metre boya ve 2,61 metrelik aks mesafesine sahip olan hatchbackin bagaj hacmi de 408 litreyle oldukça cömert. Yani yaşlanmış olmasına rağmen genel hali modern rakiplerinden çok da farklı değil. Hal böyle olunca da makyajla gelen yenilikler daha çok karoserin altında olmuş. Motor seçenekleri Peugeot 308’de kullanılan modern motorlarla güncellenmiş. 1,6 litrelik benzinli motor yerini 1,2 litrelik hacme, 3 silindire ve turbo beslemeye sahip motora bırakmış. Bu motor C4 kaputu altında 110 HP ve 130 HP güç üreten versiyonlara sahip ve güçlü versiyon 6 vitesli otomatik şanzımanla da donatılabilecek. Dizel motor cephesindeyse yeni nesil 1,6 HDi motor yer alıyor. 100 HP ve 120 HP güç üreten iki versiyona sahip dizel motorlardan güçlü olanın tork değeri saygı uyandıracak şekilde 300 Nm, kardeşiyse 254 Nm’lik torkla yetiniyor.

C4’ün dış tasarımında yeni farlarla C5’in görünümüne yaklaşılmış ama eskisine göre farkı anlamak için gerçekten dikkatli bakmanız gerekiyor. İç mekandaysa 7 inçlik dokunmatik ekran üst donanım seviyelerinde kullanılacak. Bunun dışında C4 ilk günden bu yana kör açı algılayıcı, şerit takip sistemi ve dönüş farları gibi donanımlara sahip olabiliyordu. Yani güne 5 yıl öncesinden hazırdı.

citroen c4 makyaj citroen c4 makyaj citroen c4 makyaj citroen c4 makyaj citroen c4 makyaj