Harcamalarınızı durdurun ve para biriktirmeye başlayın: Çocuğun bakıcıya gerçekten ihtiyacı yok, kediniz daha ucuz bir mama da yiyebilir, restoran yemekleri zaten sağlıksız görünüyorlar. Çünkü bir kaç yıl içinde büyük bir peşinat ödemeniz gerekebilir. Çünkü aldığımız son duyumlara göre Porsche hazır 4 silindirli bokser üretmişken 1,6 litre hacme kadar inmeyi de düşünüyormuş.

Bundan bir kaç gün önce bu haberimizde de değindiğimiz gibi Porsche emisyon kuralları gereği küçük hacimli motorlar üretecek ve hazır bunu yapmışken de Boxster’dan daha küçük bir roadster üretimini gündeme alacak. Son haberlere göreyse bu bebek Boxster’da 1,6 litrelik bir bokser motorun görev alma olasılığı var. 210 HP civarında güç üretmesi beklenen turbo beslemeli motor, aynı zamanda VW ve Audi imzalı küçük roadsterlere de güç verecek.

Şu anda 4 silindirli bokser üreten tek otomobil üreticisi Subaru. Ondan edindiğimiz izlenim bu motorların çok sevilesi sesler ürettiği ama çekiş ve yakıt tüketimi konusunda bekleneni vermekten uzak kaldıkları yönünde. Porsche ise sadece çekiş gücüne odaklanacağı ve bu sırada da emisyon sınırlamalarının ötesine geçmeyeceği için güç sorunu yaşamayacaktır. Zaten bütün bunların önemi yok çünkü önemli olan yüzde 40’lık vergi dilimine giren bir Porsche’nin satışa sunulma olasılığı olması. Bekliyoruz Porsche.