Bugatti Veyron milyon dolarlık etiketi ve abartılı rakamlarıyla çok etkileyici bir otomobil. Üstelik bu rakamların elde edilmesi için kullanılan teknoloji, etiketinde yazandan çok daha pahalıya geliyor, yani VW ürettiği her bir Veyron’dan hatrı sayılır şekilde zarar ediyor. Peki bunların konumuzla ne ilgisi var? Açıklayalım.

Aşağıdaki videoyu eminiz bir çoğunuz izlemişsinizdir. Henüz yollarla yeni buluştuğu sıralarda çekilen bu videoda, dümdüz bir yolda ilerleyen bir Veyron hiç bir sebep yokken serin sulara gömülüyordu. Bu videoyu izleyen her otomobil tutkununun içi sızlamış ve bu yepyeni (o zamanlar yepyeniydi) ultra süper sporcunun zavallı sahibi için üzülmüştü. Fakat sürdürülen soruşturma durumun biraz daha farklı olduğunu gösterdi.

Aslında Bugatti Veyron’un sahibi için üzülmeye devam edebilirsiniz çünkü gelecek 1 yılını hapiste geçirecek. Çünkü maliyeti satış fiyatından pahalı olan bir ürün olduğundan Veyron’un sigorta primleri de yüksek ve doğal olarak poliçe değeri de aynı yükseklikte. Örneğin bu kazanın başrol oyuncusu olan Veyron 1 milyon dolara satın alındıktan hemen sonra 2,2 milyon dolarlık teminatla sigortalanmış. Zaten Veyron’un nedensiz yere bir ördek gibi suya atlamasının nedeni de bu büyük poliçe değeriymiş. Aracın sahibi önce birilerine aracı çalıp yakmaları karşılığında para teklif etmiş ama herhalde yeterince cömert olmadığı için kimseyle anlaşamamış. Daha sonraysa bir kuş sürüsü nedeniyle direksiyon hakimiyetini kaybettiği iddiasıyla aracını suyun içine sürmüş. Araçtan inerken motoru da kapatmayı da unutmuş ki tuzlu su motorun en ulaşılmaz yerlerine kadar girsin ve hurda belgesi kesin olsun.

Veyron’un sahibinin tek şansızlığı bu anın kaydedilmesi. Malum o zamana kadar benzeri görülmemiş bir ultra otomobil kullanıyorsanız otomobil meraklılarının dikkatini çekiyorsunuz.