ikincielotomobilim (evet tamamı birleşik yazılıyor, anlaması biraz zor ama internet araması için iyi) 2008 yılından bu yana faaliyet gösteren ve artık pazarda onlarcasına rastlayabileceğiniz bir kurumsal ikinci el satış firması. Bu firmanın varlığı haber değeri taşıyor mu derseniz, cevabımız hayır taşımıyor olacaktır. Peki bu haberi bültenden ayıran nedir? Basitçe ikincielotomobilim’in yaptığı yeni anlaşma.

Bu anlaşmaya göre ikincielotomobilim’de satılan araçların ekpertiz çalışmasını TÜV SÜD yapacak. Hala bir haber değeri bulamayanlar için TÜV SÜD’den bahsetmemiz yeterli olacaktır. TÜV SÜD, geçmişi 1800’lerin ortasında buhar kazanlarının denetimine dayanan ve denetim ve test işini çok ciddiye alan bir kurum. Kurum Alman kökenli ama işini Alman ortalamasına göre bile fazlasıyla ciddi almasıyla tanınıyor. Bu nedenle de kurum, tüm dünyada önemli bir otorite olarak tanınıyor. Kıssadan hisse, TÜV SÜD ne diyorsa o.

İşte bu TÜV SÜD artık ikincielotomobil aracılığıyla satılan otomobillerin ekpertizini yapacak. TÜV SÜD’ün Türkiye’deki bir ikinci el firması için 100 yılı aşkın şanından vazgeçeceğini düşünmek pek kolay değil. Anlayacağınız satın aldığınız otomobilin durumu hakkında daha fazla güvenebileceğiniz bir raporun oluşma olasılığı pek yok gibi. İkinci el otomobil satın alırken karşılaşabileceğiniz sorun olasılıklarının çokluğunu düşünürseniz bu oldukça önemli bir atılım. Detaylı bilgi için www.ikincielotomobilim.com adresini kullanabilirsiniz.