Citroen’in ülkemizdeki tartışmasız en başarılı modeli. Makul fiyatına karşılık hiç de kötü olmayan konfor seviyesiyle ve başarılı PSA dizelleriyle konusu A noktasından B noktasına gitmek olanlar için biçilmiş kaftan. C-Elysée makyaj için elini ikizi Peugeot 301’den daha çabuk tuttu. Gerçi onun da eli kulağındadır ama sadece bir tane birinci olur.

citroen-celysee-fl-014

Makyajla dış tasarımda en ilgi çeken ayrıntılar yeni LED gündüz farı ve yeni stop lambaları. Bunun dışında irili ufaklı bir kaç değişiklik daha var. İç mekanda gönlümüzden geçen cam kumandalarının daha rahat kullanılabileceği bir yere taşınmasıydı fakat elimize geçen büyük bir dokunmatik ekran oldu. 7 inçlik ekran Android Auto ve Apple CarPlay ile uyumlu ve bu sayede de akıllı telefonunuzla entegre çalışabiliyor.

citroen-celysee-fl-012

Motor seçenekleri neredeyse değişmeden kalmış. 82 ve 115 HP güç üreten atmosferik beslemeli benzinli motorlardan güçlü olan 6 vitesli EAT6 otomatik şanzımanla satın alınabilecek. Dizel cephesindeyse 92 HP güç üreten HDi ve 100 HP güç üreten BlueHDi motorlar sunulacak. Makyajlı C-Elysée 2017’nin ilk çeyreğinde satışa sunulacak.

citroen-celysee-fl-015 citroen-celysee-fl-008 citroen-celysee-fl-007 citroen-celysee-fl-001 citroen-celysee-fl-003 citroen-celysee-fl-005