Citroen PSA’nın yükselişinde biraz geri planda kaldı. C5 Aircross’un gelişine kadar markanın ileri gidiyi pek belirgin değildi. Tabii bu mevcut safların güçlü olmadığı anlamına gelmiyor, küçük sınıftaki Citroen üyesi olan C3, 3. nesliyle 750 bini aşkın satışa ulaştı. Şimdi yolun ancak yarısında olduğunu duyurmak için makyaja tabi tutuluyor.

Müşteriler C3’ten o kadar memnunmuş ki Citroen makyajı detay düzenlemesiyle geçiştirmeye karar vermiş. Temel olarak burun tasarımında yapılanlar en önemli yenilikler. Tampon değiştirilmiş ve C3’ün yüzüne kimilerine biraz daha saldırgan gelebilecek yeni bir makyaj kondurulmuş. Bunun dışında daha büyük jant/tekerlek kombinasyonları, daha belirgin çamurluk korumaları ve 36’dan 97’ye çıkartılan kişiselleştirme seçenekleriyle dış tasarımdaki yenilikler bitirilmiş. Kişiselleştirme için yeni tavan grafikleri ve bir iki renk seçeneğiyle rakamın nasıl bu kadar arttığı merak konusu olabilir ama bizce pek de önemi yok.

İç mekanda C4 Cactus’ten tanıdık fazladan dolguya sahip konfor koltukları donanıma eklenirken dış tasarımdaki tüm gençleştirmelere tezat olacak şekilde kokpit için ahşap kaplama seçeneği eklenmiş. Bunun dışında donanım listesi de güncellenmiş: LED farlar, ön park sensörleri, otomatik fren yapabilen acil durum yardımcısı, kör açı uyarı sistemi, otomatik uzun farlar, şerit takip uyarısı ve tabela okuma sistemi donanım listesine eklenmiş. Motor seçenekleri değişmeden kalmış, 1,2 litrelik benzinli ve 1,5 litrelik dizel motor sunulmaya devam ediyor. 6 vitesli otomatik şanzıman da hala sadece 110 HP güç üreten benzinli motorla sunuluyor.

Makyajlı Citroen C3’ün ülkemizdeki satışına 2020 yılı yaz aylarında başlanması bekleniyor.