Kompakt SUV’ların ateşinin en güçlü olduğu dönemde piyasaya giren Citroen, C5 Aircross ile büyük bir başarı elde etti. Sonuçta bu sınıf ilginç bir şekilde aile kullanımı ya da konfor gibi konularda biraz çekinik kalmış bir model yelpazesine sahipti ve bu boşluğu da tabii ki bir Citroen modeli doldurdu. Sınıfı için konfor kitabını yazan süspansiyon sistemi ve bir üst sınıfa ait değişkenlik özellikleriyle C5 Aircross, Citroen’in yeni çağına girişi temsil eden bir model olarak kendisine yer edindi bile. Şimdi oyunun ikinci perdesine geçiyoruz.

citroen c5 aircross makyaj fl

Makyajla C5 Aircross’un burun tasarımı değişmiş. Yapılan C3 Aircross’taki kadar radikal bir dönüşüm olmasa da farkını hissettirdiği kesin. Yeni farlar ve yeni tamponla biraz daha agresif yüz hattına sahip olan SUV’un profili değişmemiş. Yeni jantlar ve yeni renk seçenekleri dışında arkada da yeni aydınlatma alanlarına sahip LED stop lambalarına yer verilmiş.

citroen c5 aircross makyaj fl

Dış tasarımda dokunuş şeklindeki yeniliklerden sonra iç mekandaki beklentiler doğal olarak daha düşük. Fakat durum tam tersi. Havalandırma çıkışları ve multimedya ekranının bulunduğu bölüm tamamen değiştirilmiş. Dik havalandırma çıkışları yatay olanlarla değiştirilip ekranın altına taşınmış ki yeni sunulan 10 inçlik ekrana yer açılabilsin. Bunun dışında dokunmatik ana menü düğmeleri hala aynı yerlerinde duruyor. Vites konsolu da eski otomatik vites kolu yerine kullanılmaya başlanan vites seçim anahtarıyla biraz daha ferah bir görüntüye sahip olmuş. Eski Grip Control seçicisi de artık yerini sürüş modu düğmesine bırakmış. Bunların tamamı C4’ten tanıdık detaylar ve vites konsolundaki saklama alanlarını kullanırken rahatlık kazandırmış olmalılar. Son olarak C5 Aircross’un üst donanımlarındaki konfor koltukları da C4 ve C5 X’le tanıtılan yeni koltuklarla değiştirilmiş.

citroen c5 aircross makyaj fl

Motor seçeneklerinde ya da süspansiyon sisteminde açıklanmaya değecek bir değişiklik yok. Fakat bizce süspansiyon sistemi hafifçe elden geçirilmiş olabilir. Zira aynı tekniğe sahip C4 ağabeyinden daha iyi sürüş karakteri sunabiliyor. Aynı güncellemelerin C5 Aircross’a aktarılmış olması da şaşırtıcı olmazdı.

Makyajlı C5 Aircross’un yaz aylarında kalmadan ülkemizde satışa sunulması bekleniyor.

citroen c5 aircross makyaj fl

citroen c5 aircross makyaj fl citroen c5 aircross makyaj fl citroen c5 aircross makyaj fl citroen c5 aircross makyaj fl citroen c5 aircross makyaj fl citroen c5 aircross makyaj fl citroen c5 aircross makyaj fl citroen c5 aircross makyaj fl citroen c5 aircross makyaj fl citroen c5 aircross makyaj fl citroen c5 aircross makyaj fl citroen c5 aircross makyaj fl citroen c5 aircross makyaj fl citroen c5 aircross makyaj fl citroen c5 aircross makyaj fl citroen c5 aircross makyaj fl