i20, Hyundai’nin Avrupa’daki en önemli modellerinden bir tanesi ve bu modelin ülkemizde kurulu bir fabrikadan çıkıyor oluşu da bizim için önemli. Tabii bu milli duyguların otomobilin içeriğini etkilemesi pek olası değil. Bu nedenle onun da tazelenmeye ihtiyacı var. Hyundai, makyajla bu beklentiyi karşılamış ve bunun için de beklenenden daha çok çaba harcamış.

Detaylara geçmeden önce son bilgiyi paylaşalım. Makyajlı i20 satışa sunuldu. Aşağıdaki linkten güncel fiyatları görebilirsiniz. Sürpriz olarak 1,4 litrelik atmosferik motor ve 4 vitesli otomatik şanzıman, turbo beslemeli 1,0 litrelik motor ve çift kavramalı otomatik şanzımanın yanısıra ürün gamında yer almaya devam ediyor. Bunun sebebiyse gayet açık; yüksek fiyatlara denge getirmek adına Hyundai uygun fiyatlı versiyondan vazgeçmemiş. Makyajlı i20 fiyatları 1,2 litrelik baz motorla 75.400 TL’den başlıyor ve 1,0 litrelik motorla çift kavramalı şanzımana sahip versiyonun en üst donanım seviyesinde 104 bin TL’ye ulaşıyor. Donanım listelerine bakınca baz donanımda sadece ön havayastıkları sunulurken üst donanımlarda alınabilen güvenlik paketiyle (Safety Opsiyon Paketi) şerit takip asistanı ve otomatik uzun far gibi donanımlar alınabiliyor. 7 inçlik dokunmatik ekran Style isimli orta seviye donanımda isteğe bağlı sunulurken Elite donanım seviyesi ve Active gövde versiyonlarında standart olarak sunuluyor.

Makyajlı Hyundai i20 fiyat listesi için tıklayın. 

yeni makyajlı 2019 hyundai i20

Makyajlı i20’nin burun tasarımını incelemek bu yargıyı sorgulatıyor. Yeni tampon dikkatli gözler için etkili bir değişim getirse de genelin gözünden rahatça kaçabilir. Arka kısımdaysa uğraşının ne kadar büyük olduğu dikkat çekici hale geliyor. Yeni stop lambaları, yeni tampon ve yeni bagaj kapağıyla i20’nin arka kısmı neredeyse baştan yaratılmış. Plaka tampondan bagaj kapağına taşınırken LED stop lambalarıyla tazelik hissi arttırılmış. Dış tasarımdaki son yenilik de i20’nin artık tavanı siyah boyalı olarak satın alınabilecek olması. Bunun dışında yeni jant ve renk seçenekleri de modelin tazeliğine son katkıyı yapmak için devreye alınmış.

yeni makyajlı 2019 hyundai i20

İç mekan neredeyse değişmeden kalmış ki ne malzeme kalitesi ne de ergonomisi konusunda herhangi bir sıkıntısı olmadığı için de bu doğal görülebilir. Son dönemin yükselen trendi multimedya sistemleri konusunda küçük yenilikler var; 3,8 inçlik ekran standart olarak gelirken, ara donanımlar için 5 inçlik çift renkli bir ekran daha listeye eklenmiş. 7 inçlik büyük dokunmatik ekransa üst donanım seviyelerinde gözleri şenlendirecek. Bu ekran Apple CarPlay ve Android Auto bağlantılarına sahip.

yeni makyajlı 2019 hyundai i20

Modelin sürüşü ilgilendirecek bölümlerdeki tek yeniği motor seçeneklerinde gözleniyor. Türkiye pazarında sadece i20 Active’de kısa süreliğine ürün gamına eklenen 1,0 litrelik hacme sahip direkt enjeksiyonlu benzinli motor, 100 HP ve 120 HP güç üreten iki versiyonla i20’ye eşlik etmeye devam ediyor. Fakat bu motor artık daha önemli bir konma sahip çünkü her iki güç seviyesinde de 7 vitesli ve çift kavramalı otomatikleştirilmiş manuel şanzıman DCT ile satın alınabilecek. Yani 1,4 litrelik atmosferik motor-4 vitesli şanzıman ikilisi artık geride kalıyor. Bu motorların alternatifi 1,2 litrelik hacme ve atmosferik beslemeye sahip baz benzinli motor olacak. 1,4 litrelik atmosferik benzinli motor dizel motorla birlikte varlığını sürdürüyor.

yeni makyajlı 2019 hyundai i20 yeni makyajlı 2019 hyundai i20 yeni makyajlı 2019 hyundai i20 yeni makyajlı 2019 hyundai i20