Makyaj bir çok model için kurtarıcıdır. Tucson içinse pek öyle görünmüyordu. Zira Hyundai’nin kompakt crossoverı, sadece benzinli motorlarıyla oldukça iyi satış başarısına ulaştı. Bunda modelin başarısının yanında elbette Hyundai’nin pazarlama başarısı da etkili ama nedeni ne olursa olsun çok iddialı rakipler karşısında Tucson’un çok iyi durduğunu da kabul etmek gerekli. Şimdiyse Tucson için silahları kuşanma zamanı. Makyaj, Güney Koreli crossoverın gerçek gücünü göstermesini sağlayacak.

Detaylara geçmeden önce en yeni bilgiyi paylaşalım: Makyajlı Hyundai Tucson’un fiyatları belli oldu. 1,6 litrelik atmosferik beslemeli benzinli motor hala baz olarak sunuluyor ve sadece manuel şanzımanla geliyor. Bu sayede Tucson’un başlangıç fiyatı 162 bin TL civarında tutulabilmiş. Yine 1,6 litrelik ama bu sefer turbo beslemeli benzinli motor ve çift kavramalı şanzıman ve önden çekişle 204 bin TL’ye çıkan fiyat, 4 tekerlekten çekiş de tabloya eklenirse 214 bin TL’ye ulaşıyor. Ürün gamına yeni eklenen 1,6 litrelik dizel motorsa önden çekiş ve manuel şanzımanla 190 bin TL’lik başlangıç fiyatına sahip. Aynı motor çift kavramalı şanzımanla 201 bin TL (Style donanım seviyesinin fiyatı, Elite donanım seviyesi: 219 bin TL), hem çift kavramalı şanzıman hem de 4 tekerlekten çekişleyse 229 bin TL’lik (Elite donanım seviyesi) başlangıç fiyatına sahip. Dizel motor, DCT şanzıman, 4 tekerlekten çekiş ve Elite Plus isimli en üst donanım seviyesiyle Tucson’un fiyatı 265 bin TL’ye kadar ulaşıyor.

Not: Bilgi için Mercan Korupark’a teşekürler…

Makyajlı Hyundai Tucson fiyat listesi için tıklayın.

hyundai tucson dizel otomatik ne zaman

Güç gösterme işine geri dönersek; bunun için gereken tabii ki kozmetik iyileştirmeler değil. Fakat modelin tazeliğinin vurgulanması, aracını yenilemeyi düşünen Tucson sahipleri açısından çekici olabilir. Değişen farlar, yeni ızgara ve yeni jantlar hemen dikkat çeken ayrıntılar, arka kısımsa daha minor değişikliklere sahip. Yeni farlar, Hyundai’nin ilginç gündüz farı seçimini bir kez daha karşımıza çıkartıyor. Tıpkı i20’de olduğu gibi farların çok şık ve gündüz farı olarak kullanılabilecek gibi görünen ışık tüpleri mevcut. Fakat Tucson bunun yerine gündüz farı olarak sis lambalarını saran LED’leri kullanıyor. Bu seçimin arkasındaki nedeni gerçekten merak ediyoruz ama aslında çok da önemi yok. Önemli olan modelin taze görünmesi ki yapılan değişikler bunu sağlamış gibi.

hyundai tucson dizel otomatik ne zaman

İç mekanda biraz silik ve tozlu kalan kokpit tasarımı, i30’dan alınan yeni yapıyla değiştirilmiş. 7 inçlik ekran artık kokpitin en üstünde yer alıyor. Fiziki düğmelerle bezenmiş ekranın Apple Car Play ve Android Auto gibi arayüzlere destek vermesi ve günün modasına uyması muhtemelen en büyük beklentilerdir, yani ekran trendleri yakalayabiliyor. Temel olarak kokpitteki değişimler bununla sınırlı kalmış, havalandırma kumandaları ve gösterge tablosu büyük oranda aynı, arka koltuk yolcuları için eklenen bir USB portu da büyük sevinç uyandıracak detaylar arasında.

Fakat sevinmek için biraz daha bekleyin ki coşkunuz tavan yapsın. Makyajla Tucson yeni bir motor seçeneğine sahip oldu. 1,6 litrelik dizel motor, 115 HP ve 133 HP güç üreten iki versiyonuyla Tucson ürün gamına dahil ediliyor. Bunlardan güçlü olan, 7 vitesli ve çift kavramalı bir otomatikleştirilmiş manuel şanzımanla da satın alınabilecek. Yetmedi mi? O Zaman aynı motoru 4 tekerlekten çekişle de satın almanız mümkün. Dahası, 1,6 litrelik dizel motoru, otomatik şanzıman ve 4 tekerlekten çekiş sistemiyle satın almanız da mümkün. Kompakt crossover müşterilerinin en yakası açılmadık rüyası gerçek oluyor gibi.

hyundai tucson dizel otomatik ne zaman hyundai tucson dizel otomatik ne zaman hyundai tucson dizel otomatik ne zaman hyundai tucson dizel otomatik ne zaman hyundai tucson dizel otomatik ne zaman hyundai tucson dizel otomatik ne zaman