İki taraftan kuşatma altında olmak zordur. Range Rover son zamanlarda tam olarak bunu yaşıyor. Lüks SUV tanımının sözlükteki karşılığı, hem Bentley Bentayga ve yakın zamanda tanıtılacak olan Rolls-Royce Cullinan ile dışarıdan gelen saldırılarla boğuşmalı hem de Velar gibi yeni yetmelerin kendi evinde verdiği huzursuzlukla yaşamalı. Bu durumda yenilenmek, tazelenmek ve gücünü toplamak en iyisi olabilir.

range rover 2018

Range Rover’ın makyajla yaptığı da tam olarak bu. Dış tasarımdaki yeniliklerin izini sürmek çok kolay olmayabilir. Zira modelin stili zaten çok gösterişli ya da göze batan türden değildi ve bunda değişiklik de yapılmamış. İç mekandaysa Velar’dan tanıdık dijital devrimi görebiliyoruz. Havalandırma kumandalarının tamamı bir ekran üzerine taşınmış ve bu da iç mekanın havasını dramatik bir şekilde değiştirmiş. Dramayı yaratan bu araçların müşteri yaş ortalamasının yüksek olduğu kanısı. Fakat bu tam olarak doğru değil. Araştırmalar genel olarak Land Rover markasına odaklanıyor ve bu ortalamada çıkan rakamlar da benzer markalara göre daha düşük. Yani Range Rover bildiğiniz bir genç markası. Sonuç olarak bu ekranların müşteriler tarafından çok büyük beğeniyle karşılanacağı kesin gibi.

range rover 2018

Modelin teknik gelişimi sınırlı, tek istisna eklenen hibrit versiyon. Bu hibrit, 300 HP güç üreten bir benzinli motorla 8 vitesi ZF şanzımanın içine yerleştirilmiş ve 116 HP güç üreten bir elektrik motorunun birleşiminden oluşuyor. Bu anlatımla ilginizi çekmemiş olabilir ama benzinli motorun hacminin 2,0 litre olduğunu bilmek ilginizi canlandıracaktır. Eğer potansiyel bir Range Rover müşterisiyseniz bunun 1 milyon TL’nin biraz üzeri yerine 800 bin TL’nin biraz üzerinde fiyat seviyesi anlamına gelebileceğini düşünmek içinizi ferahlatabilir. Bunlar tabii ki farazi rakamlar ama vergi sistemimiz sayesinde 200 bin TL civarı bir tasarruf mümkün olabilecek. P400e olarak anılacak olan versiyonda sistemin toplam gücü 404 HP ve torku da 640 Nm. Bu haliyle iri arazi aracını 0’dan 100 km/s hıza 6,8 saniyede ulaştırabiliyor. Dahası yüksek voltajdan korkmaya gerek yok, Range Rover bilindik arazi kabiliyetine sahip olmaya devam edecek. Sahiplerinin çoğunun bunu denemeyecek olması çok yazık.

İyi haberler bununla sınırlı değil. Prizden şarj edilebilen sistem sayesinde güçlü piller şebeke elektriğiyle 7 buçuk saatte şarj edilebilecek ve 50 km’lik tamamen elektrikli sürüş menzili sağlayabilecek. Dizel motorlarla bile çok sessiz olan kabinin elektrikli sürüşte sağır edici bir sessizliğe sahip olacağını söylemek kolay. Anlayacağınız bu sayede çevreyi ve cebinizi korurken konforunuza da katkıda bulunacaksınız, tam bir kazan-kazan durumu.

Makyajlı birlikte Range Rover bir el hareketiyle indirilip kaldırılabilen güneşlik, piksel-lazer LED farlar (matrix sistemiyle bölgesel karartma yapabiliyor ama burada söz konusu alan piksellerle anılacak kadar yüksek çözünürlüklü), çok daha tazeleyici kabin atmosferi için iyonizerli (nano ölçekli ve elektrik yüklü su partikülleriyle havanın iyonlarını düzenlenmesini sağlıyor) havalandırma sistemi gibi yenilikler de sunar hale gelecek.

Makyajlı Range Rover’ın yıl sonunda piyasaya sunulması bekleniyor.

range rover 2018 range rover 2018 range rover 2018 range rover 2018 range rover 2018 range rover 2018 range rover 2018 range rover 2018 range rover 2018 range rover 2018 range rover 2018