Peugeot’nun yarışa dönmesinde etkili bir silah olarak kullandığı 2. nesil 2008, makyajlandı. Model çok hızlı başladığı ömrünün son döneminde özellikle Avrupa pazarında ilgi yoksunluğu çekiyordu. Rekabet güçlenirken elektrikli modeller ilgiyi üzerine çekti konvansiyonel modeller için hayat zorlaştı. Aslında 2008’in de e-2008 adında bir elektrikli versiyonu var ama Stellantis’in genel elektrik soğukluğu bu versiyonu etkileyici olmaktan uzak tutuyor. Makyajla bu konuların bir miktar düzelmesi bekleniyor olabilir.

Yapılan operasyon tam tanımıyla yüz gerdirme. Burun tasarımı, yeni tampon, yeni ızgara ve yeni logo sayesinde hatırı sayılır bir şekilde değişse de 2008 formu korunmuş. Yeni jantlar ve yeni gövde renkleri dışında stop lambaları ve arkadaki logolar da değiştirilmiş. İç tasarımda görüntü değişmezken içerik değişmiş. Yeni bir gösterge tablosu ekranı ve yeni bir bilgi-eğlence sistemi yazılımı güne uyum için gerekli görülenler arasında. Bu yazılım artık standart olarak 10 inçlik bir ekran üzerinde gösteriliyor.

Güç seçeneklerindeki tek değişiklik elektrikli versiyonda yapılmış. Batarya kapasitesi 50 kWs’ten 54 kWs’e çıkartılan e-2008’in motor gücü de 136 HP’der 156 HP’ye yükseltilmiş. Bu iyileştirmelerle menzil 345 km’den 406 km’ye yükselmiş. Fakat daha uzun menzilli ya da çift motorlu gibi seçenekler hala sunulmuyor. Anlayacağınız Peugeot elektrikli araçları hala öncelik değil farkındalık çerçevesinden bakıyor. İçten yanmalı motora sahip versiyonlar yollarına aynen devam ediyor: 3 silindirli ve 1,2 litre hacimli benzinli motor 100 ve 130 HP güç üreten ve 1,5 litre hacimli dizel motor da 130 HP güç üreten versiyonuyla 2008 kaputu altında görev alacak. Güçlü benzinli ve dizel motor EAT8 otomatik şanzımanla sunulacak.

Makyajlı 2008’in yılın son çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor.