Clio ile Renault yeni döneminin açılışını yapmıştı. Sonrasında tüm ürün gamı yenilendi ve artık bir kaç ayı kalan Fluence’ı saymazsak Clio en eski Renault modeli haline geldi. Bu nedenle de küçük bir tazeleme çok iyi gelecek.

Makyajlı Renault Clio ST 1.5 dCi EDC testi için tıklayın.

Renault Clio 2017

Aslına bakarsanız hem Renault hem de müşteriler Clio’dan oldukça memnun. Bu nedenle de yenilikler oldukça kısıtlı. Tasarımda genel çizgiler değişmeden korunmuş ama ızgara içindeki karakteristik gündüz farları, farların içine taşınmış, hatchbackin arka lambaları da LED ışık tüpleriyle güncellenmiş. Tabii bunların bir kısmı üst donanım versiyonlarına özgü yenilikler, aynı donanım seviyelerinde Clio’yu artık tamamen LED farlarla donatmak da mümkün olacak.

İç mekanda malzeme kalitesi iyileştirilmiş. Bu Clio’nun gerçekten ihtiyaç duyduğu bir geliştirme ama iyileştirmenin yetip yetmediğini araçla tanışmadan bilmemiz imkansız. Motor seçenekleri konusunda da detay düzenlemeleri var; 110 HP güç üreten 1,5 litrelik dCi dizel (ülkemizde satılmıyor) ve 120 HP güç üreten 1,2 litrelik TCe benzinli motorlar artık 6 vitesli manuel şanzımanlarla donatılabilecek.

Makyajlı Clio hatchback ve station wagon karoserlerle satışa sunuldu.

Renault Clio 2017 Renault Clio 2017 Renault Clio 2017 Renault Clio 2017 Renault Clio 2017