Lüks bir sedan satın alıyor olsanız da devir tasarruf devri. Bu nedenle BMW önce 2,0 litrelik benzinli motora sahip bir 7 Serisi tanıttı ve satışlarını katladı, şimdiyse 2,0 litrelik dizel motora sahip 7 Serisi ile son darbeye hazırlanıyor. 725d ve 725Ld koduyla satışına başlanan yeni versiyonlar, çift turbo beslemeye sahip dizel motorun ürettiği 231 HP güç ve 500 Nm torkla akılda soru işareti bırakmıyor. 2,4 tonluk kısa şasili 7 Serisi, yeni motoruyla 0-100 km/s hızlanmasını 6,9 saniyede tamamlarken 245 km/s’lik son hıza da sahip. Dahası, fabrika verisine göre aynı versiyonun karma tüketim verisi 100 km’de 4,4 litre.

Bu hamle ilginç ve büyük bir atılım gibi görünse de aslında sadece bir karşı atağa hazırlık. Çünkü Mercedes S Serisi önümüzdeki ay makyajlanacak ve muhtemelen 2,0 litrelik yeni dizel motora sahip olarak aramıza katılacak. Anlayacağınız BMW elini çabuk tutarak cephesini güçlendirdi.

2,0 litrelik nispeten düşük vergi dilimindeki bir motora sahip olmasının bir 7 Serisi’ni ucuz bir otomobil haline getirmediğini daha önce de görmüştük. 25d ile de bu durum değişmedi. Aşağıdaki linki kullanarak detaylarını görebileceğiniz üzere 725d bile birçoklarının ev satın almak için harcamayı düşüneceği türden bir bütçe gerektiriyor.

BMW 725d ve 725Ld fiyat listesi için tıklayın.