Shooting brake, tanımı oluşturan kelimeler ne anlatmak istiyorsa o anlama gelen bir karoser türü. Avlanan asillerin mola verdiğinde rahatlamasına imkan verebilecek kadar bagaj alanına sahip olan bir spor otomobil, tabii ki Britanya adasından çıkmış bir garip geleneğe hizmet ediyor. Günümüzde bu karoser türü 4 kapılı coupelerin station wagonumsu versiyonları için yeniden hayat bulmuş durumda ve bolca da rağbet görüyor. Tesla Model S gibi popüler bir spor sedanın bu akımdan uzak kalması olmazdı.

tesla model s shooting brake remetz car

Hollandalı RemetzCar isimli karoser üreticisi (daha çok limuzinler üzerine uzmanlaşmış ama özünde her türlü aracın formunu değiştirebilen küçük bir üretici) bu talebin doğallığına karşı koyamamış ve Model S’in shooting brake versiyonunu üretmiş. Üretim, sizin de görebileceğiniz gibi fabrikadan çıkmış kadar doğal görünüyor. Ne genel hatları bozan çizgiler mevcut ne de devasa bir fabrikadaki onlarca robot yerine bir dizi deneyimli insan eli tarafından üretildiğine dair bir ibare. Tabii bu tür ibareler için daha incelikli araştırmalar yapmak lazım ve muhtemelen de bulunur ama konumuz bu değil.

tesla model s shooting brake remetz car

Konumuz bu aracın ne kadar iyi göründüğü ve nasıl sahip olunabileceği. Öncelikle bu araç bir koleksiyonerin özel siparişiyle üretilmiş. Tasarımı Birleşik Krallıkta kurulu bir tasarım atölyesi tarafından yapılmış ve üretim için de alüminyum şasilerin modifikasyonu üzerine uzmanlaşmış olan RemetzCar tercih edilmiş. Bunun sebebi, RemetzCar’ın daha önce de Tesla Model S’in farklı bir versiyonu, daha açık olmak gerekirse cenaze aracı versiyonunu üretmiş olması. Sonuçta iki araç aynı yolun sonunda farklı amaçlara hizmet ediyor.

tesla model s shooting brake remetz car

RemetzCar bu araçtan 20 adetlik bir üretim planı oluşturmuş. Yani elini hızlı tutan kazanacak ama bunun uygun fiyatlı olacağını ummak tabii ki saflık olur.

tesla model s shooting brake remetz car tesla model s shooting brake remetz car tesla model s shooting brake remetz car tesla model s shooting brake remetz car tesla model s shooting brake remetz car tesla model s shooting brake remetz car tesla model s shooting brake remetz car tesla model s shooting brake remetz car