Bir varmış bir yokmuş. Nissan’ın boyutları birbirinin aynı olan iki farklı SUV’u varmış. Sonra bakmışlar bu çok gereksiz, ikisini bir yapmışlar. X-Trail ve Rogue’un hikayesi kısaca böyle. X-Trail’in ilk iki nesli daha kaba hatlara sahip bir mçoyken Rogue hep kibar bir şehirli gibi görünmeyi tercih etti. Sonuçta kazanan Rogue oldu ve X-Trail Rogue’un Avrupa versiyonuna verilen bir isimden ibaret kaldı. İşte o Rogue makyajlandı.

yeni nissan x-trail ne zaman

Makyaj özellikle burun tasarımının neredeyse baştan yaratılmasını içeriyor. Çok daha baskın ızgara tasarımı ve değişen tampon, değişmeden kalan farlara rağmen Rogue’un suratının çok farklı görünmesini sağlamış. Buna karşın arka kısımda aydınlatma elemanlarının renk değişimi yeterli görünmüş. İç mekanda da ufak tefek değişiklikler var ama en belirgin olanı eski büyük direksiyon simidinin alt kısmı düz olan bir direksiyon simidiyle değiştirilmiş olması.

yeni nissan x-trail ne zaman

Rogue’un motor yelpazesi X-Trail’den çok farklı. Yani çoğu bizi ilgilendirmiyor. Sadece, o da belki, yeni gelen hibrit versiyon bizi ilgilendirebilir. Malumunuz vergi indirimi sonrasında 2,0 litrelik benzinli motora sahip bir hibrit 1,6 litre vergisiyle satılabilecek. Yeni sistem, 2,0 litrelik atmosferik beslemeli benzinli motorla elektrik motorunu bir arada kullanıyor ve toplamda 176 HP’lik sistem gücü elde ediliyor. Nissan’ın iddiasına göre Rogue Hybrid şehiriçinde bile 100 km’de 7,5 litre tüketimle yetinebilecek.

Rogue ile X-Trail’in yaşam döngüleri tam olarak örtüşmüyor. Bu nedenle X-Trail’in bu gösterişli makyajı kullanmak için belki bir yılı daha olduğunu söyleyebiliriz.

yeni nissan x-trail ne zaman yeni nissan x-trail ne zaman yeni nissan x-trail ne zaman yeni nissan x-trail ne zaman yeni nissan x-trail ne zaman yeni nissan x-trail ne zaman