Ülkemizde kıymeti ancak küçük hacimli dizel motorla anlaşılsa da Honda CR-V ile tüm dünyada büyük bir başarı elde etti. Bültenin yalancısıyız ama Amerika’nın en çok satılan SUV’u CR-V imiş. Hal böyle olunca yeni dünyanın Honda’nın SUV ürün gamı açısından ayrı bir önemi oluyor. Bu nedenledir ki  yeni nesil CR-V öncelikli olarak Kuzey Amerika versiyonuyla tanıtıldı.

2017 honda crv

Yeni nesil tasarım açısından Civic gibi farklı bir yola gitmek yerine etkili bir evrim geçirmiş. Genel hatları bir SUV’un olması gerektiği gibi ama burun ve arka tasarımı yerini aldığı modele göre daha gösterişli ve dikkat çekici. Aracın boyutlarında çok önemli değişiklik yok. 4,59 metrelik uzunluğu şimdiki nesilden neredeyse 2 cm kısayken 2,66 metrelik aks mesafesi 3 cm daha uzun. Bunun anlamı iç mekandaki ferah ortamın korunduğu ve rakiplerin sunduğu ve açıkçası pek de işlevsel olmayan üçüncü koltuk sırasının CR-V’nin ilgi alanına hala girmediği. Laf iç mekandan açılmışken, kokpit de genel yapısını koruyor ama yeni multimedya ekranı ve dijital gösterge tablosu gibi ayrıntılarla çok daha modern hissettiriyor.

2017 honda crv

Aracın tekniğinde de yenilikler var ama genel yapı korunmuş. Arka aksta çok kollu bağlantılar var, şasi ayarları tamamen değiştirilmiş ve yine bültenin yalancısıyız ama artık sürüşü çok daha keskinmiş. Tabii bu Amerikalılar’ın keskinliği, Avrupa versiyonu çok daha etkili bir sürüş sunacaktır. Bunun yanında sonsuza kadar uzanan bir elektronik yardımcı listesi CR-V’nin donanımına dahil edilecek.

Malum Amerikalılar dizel motor sevmiyor, CR-V bu nedenle atmosferik beslemeli 2,4 litrelik ve turbo beslemeli 1,5 litrelik motorlarla üretilecek. İki motor da CVT otomatik şanzımana sahip olacak. CR-V’nin Amerika’da piyasaya kış aylarında sunulacağı açıklandı. Avrupa versiyonu içinse en azından 2017 sonbaharına kadar beklemek gerekecek.

2017 honda crv 2017 honda crv 2017 honda crv 2017 honda crv 2017 honda crv