İrlanda yeşili gövde rengi, ahşap direksiyon ve diğer iç mekan detayları. Bütün bunlar 1963’te üretilen ilk Porsche 911’i hatırlatsın diye yepyeni bir Carrera S’e eklenmiş. Bu eklemenin nedeni oldukça önemli: 911 üretimi 1.000.000 adede ulaştı.

911 günlük kullanıma uygunluğu ve dayanıklılığıyla spor otomobiller liginde kendine has önemli bir yere sahip. Tekniği çok önemli gelişimler gördüyse de görünümü hala kendine has ve belki de dünyanın en tanınmış siluetlerinden birisi. Bu silueti korumak için motorun arkada bırakılması şart ama arkada motorlu bir aracın modern zaman sürüş beklentilerini karşılaması o kadar da kolay değil. İşte bu zorluğu aşmak için Porsche o kadar çok çalıştı ki günümüzde mühendislik açısından en gelişmiş iş gücüne sahip otomobil üreticilerinden biri konumunda. Dahası bu yüksek oktanlı çalışmanın bir diğer neticesi olarak Porsche ürünleri dayanıklılık anlamında da büyük bir üne sahip. Öyle ki bugüne kadar üretilen 911’lerin yüzde 70’lik bölümünün hala yollarda olduğu varsayılıyor.

Bu 1 milyonuncu 911 hoşunuza gittiyse çok şanslısınız. Çünkü bu araç Porsche Müzesi envanterine girmeden önce dünyanın büyük bir kısmını dolaşacağı bir yolculuğa çıkacak. Yani belki ona rastlayabilirsiniz. Ona sahip olmak istiyorsanız o kadar şanslı değilsiniz. Dünyanın en karlı otomobil üreticisini, en önemli modelinin 1 milyonuncu üretimini satması için ikna etmeye yetecek bir miktar muhtemelen yoktur. Bunun yerine tüm Porsche’yi satın almayı düşünebilirsiniz. Hatta belki de en temizi tüm VW Grubu’nu satın almaktır.