R Line, ST Line, GT Line, RS Line, hatta AMG ve M Sport. Bunlar son dönemin sevilen donanım seviyeleri. Bir çoğunun ortak noktası ise aslında sadece görüntüden ibaret olmaları. Büyük jantlar, ilginç gövde eklentileri, bir iki kanat dış tasarımda, mağarada yaşadığınız izlenimi oluşturan koyu renk kaplamaların kontrastlı dikişleri, belki bir iki parça alüminyum ama mutlaka bolca lake kaplama ve son olarak da biraz daha havalı koltuklar bu donanım seviyelerini tanımlıyor. Dahası bu donanım seviyeleri en üst noktayı işaret ediyor. Yani gırtlak dolu bir araç satın almak isterseniz lüks donanımlar değil sportif donanımlar satın almış oluyorsunuz. Bu akımın son takipçisi Toyota.

Bahsettiğimiz donanım seviyesinin GR Sport adını taşıyor ve Ocak ayından itibaren belirlenen pazarlarda  satışa sunulacak. GR Sport’un donanım paketi olduğunun altını çizmek gerekiyor, zira bu paket pazar şartlarına göre 1,8 litrelik motora sahip Hybrid versiyonlarla 1,6 litrelik benzinli motora sahip versiyonlarda sunulacak ve bu motorlarda herhangi bir değişiklik olmayacak.

GR Sport’un detaylarına geçersek, ön panjur, ayna kapakları, orta sütun ve yan eşiklerde kullanılan siyah lake kaplamalar, tamponlardaki siyah detaylarla destekleniyor. 17 ya da 18 inç çapında tercih edilebilen jantlar da sportiflik etkisini güçlendirmek için kullanılıyor. Bagaj kapağının üzerinde küçük bir kanatçık da ihmal edilmemiş.

İç mekanda farklı kaplamalar ve dikişlere simsiyah döşemeler eşlik ediyor. Herhalde en ilgi çekici yenilik koltukların yapısı. Alüminyum süslemelere ve beyaz detaylara sahip ön koltuklar gerçekten şık görünüyor.

toyota corolla gr sport toyota corolla gr sport

toyota corolla gr sport toyota corolla gr sport toyota corolla gr sport