Makyajlı versiyonu satışa sunulan 308, temel olarak aynı kalmış. Değişiklikler minör, en önemli fark ön tamponda ve ızgarada görülebiliyor. GT Line donanım seviyesi yeni eklendi ve hem ekipmanları hem de görünümü diğer versiyonlardan farklı. Motor seçeneklerinde önemli bir farklılık yok. 1,2 litrelik Puretech motor artık 110 HP güç ve 205 Nm tork üreten bir versiyona daha sahip. Bu versiyon 308’in yeni giriş seviyesini oluşturuyor ve 82 HP güç üreten atmosferik beslemeli motorun yerini aldı. Sadece 5 vitesli manuel şanzımanla sunulan bu motorun 130 HP güç ve 230 Nm tork üreten bir diğer versiyonuysa sadece 6 vitesli ve tork konvertörlü otomatik şanzımanla sunuluyor. Bu motorlar maksimum torklarını sırasıyla 1500 ve 1750 d/d’da üretmesiyle oldukça çekici. Dizel cephesindeyse 1,6 litrelik motor varlığını sürdürmeye devam ediyor. BlueHDi motor, 100 HP güç ve 254 Nm tork üreten versiyonuyla sadece 5 vitesli manuel, 120 HP güç ve 300 Nm tork üreten versiyonuylaysa sadce 6 vitesli ve tork konvertörlü otomatik şanzımanla satılacak. 1,5 litrelik yeni dizel motorun gelişi 2018’in ilk çeyreğini bulacak ama bu motor emisyon dışında 1.6 BlueHDi ile neredeyse tamamen aynı verilere sahip olduğu için kaçırılan pek bir şey de yok.

308’in donanım paketleri de elden geçirilmiş ama en önemli yenilik GT Line donanım seviyesinin eksiksiz bir paket olarak eklenmesi. Bu seviyede aktif yardımcı sistemler dahi standart olarak sunuluyor. Active isimli baz donanım seviyesinin aşırıya kaçmış tutumluluğu da bunun tam tersi olarak dikkat çekici. Giriş seviyesinde ses konforunun iyileştiren akustik cam ve hatta yokuşlarda fren gücünü bir süre daha etki kılıp aracın geri kaymasını engelleyen eğim kalkış yardımcısı bile sunulmuyor.

Makyajlı Peugeot 308 fiyatları bu yazı yazıldığında 91.600 TL’den başlıyordu. Fiyatlar çok hızlı değiştiği için en iyisi aşağıdaki linke tıklayarak Peugeot’nun kendi sayfasındaki güncel listeyi gözden geçirmeniz.

Makyajlı Peugeot 308 fiyat listesi için tıklayın.