Gerçekçi olmak gerekirse kimse 305 km/s hızla giden bir sedanın arka koltuğunda oturup gazete okuyamaz. Ama bu gerçek Audi’yi 305 km/s hıza çıkabilecek bir lüks sedan yapmaktan alıkoymamış. Onlar tonlarca para akıtıp böyle bir otomobil üretiyorsa bize de üzerine yazmak düşer.

Audi’nin amiral gemisi A8 zaten yeterince güçlü motorlardan oluşan bir yelpazeye sahip ama doğal olarak bununla yetinmeyenler var ve onlar için de S8 sunuluyor. Fakat bununla bile yetinmeyenler için bir RS8 hiç üretilmedi. Görünen o ki yakın zamanda da üretilmeyecek. Bunun yerine Audi, S8’in 4,0 litrelik motorunun gücünü 605 HP’ye yükselterek S8 plus yaratmayı tercih etmiş. Normal S8’in motor gücü küçük düşürücü (!) şekilde sadece 520 HP idi. Motorun torkuysa normal şartlarda maksimum 700 Nm ama acil ihtiyaçlarınız için overboost sayesinde 750 Nm’ye çıkabiliyor.

Gücünü 4 tekerleğe aktaran motor, S8 plus’ı durur halden 100 km/s hıza 3,8 saniyede çıkartıyor. Bu sırada arka koltukta oturup kruvasan yemeğe çalışan biri çok hoş bir manzara olurdu.

audi s8 plus audi s8 plus audi s8 plus audi s8 plus