Maybach markasını taşıyan bir SUV için reçete gayet basit: Üst düzey bir Mercedes SUV’u alınır; tabii ki GLS ya da G Serisi en iyi adaylar arasında; ve bu SUV Maybach olmayı hakedene kadar lüks detaylarla doldurulur. Fakat Mercedes sanki farklı bir yol takip edecekmiş gibi görünüyor. En azından Vision Mercedes-Maybach Ultimate Luxury isimli konsept çalışma bunu gösteriyor. Bu çalışmanın yakın zamanda yeni nesli tanıtılacak olan GLS ile uzaktan yakından alakası olmadığı gibi özünde yerden yüksek bir sedan olmak gibi ilginç bir karaktere de sahip.

Vision Mercedes-Maybach Ultimate Luxury, tasarımıyla ya da karoseriyle oldukça ilginç olabilir. Dahası 5,26 metrelik uzunluğu ve 24 inçlik jantlarıyla fazlasıyla sıradışı da olabilir. Fakat bu onun tamamen taslak masasında kalacağı anlamına gelmiyor. Belki bundan 10 yıl önce böyle olabilirdi ama BMW X6 ile ne kadar anlamsız ya da garip olursa olsun her heybetli aracın bir müşteri kitlesi olduğunu kanıtladı. Yani yrden yüksek bir sedan da pek tabii ki kendine rahatça müşteri bulabilir. Kısa süre önce Volvo S60 CrossCountry tam tersini ispatlayarak kısa bir ömür sürdü ama bu bir Maybach için geçerli olmayacaktır. Maybach müşterileri S60 müşterilerinin aksine otomobil için bolca para saçıp pişman olmamaya daha yatkın.

Vision Mercedes-Maybach Ultimate Luxury’nin motor bölmesi altında 750 HP’ye ulaşan toplam gücüyle olduğu kadar 500 km’lik menziliyle de etkileyici bir elektrik sistemi yatıyor. 4 tane elektrik motoru sürekli değişken 4 tekerlekten çekiş sistemi oluşturuyor ve bu deve bolca çekiş gücü sunuyor. Bu detaylarda hangilerinin üretime taşınabileceği belirsiz ama iç mekan konseptinin gerçekten göz kamaştırıcı olduğunu düşünüyoruz. Umarız sedan gövde yerine iç mekan gerçekten üretime geçer.