Alfa Romeo tutku işidir. Eğer tutkunuz yoksa, Alfa’nın noksanları ve hataları sizi bezdirebilir. Bu nedenle şu anda piyasada sadece iki tane normal Alfa modeli var; 3 kapılı küçük hatchback MiTo ve kompakt hatchback Giulietta. Yakın zaman sonra bu ikiliye bir ağabey geliyor, hem de ne ağabey…

Giulia, markanın yeni amiral gemisi olacak ve doğruya doğru, değil metaline dokunmak daha iç mekanının fotoğrafını bile görmeden onu arzulamaya başladık. Orta sınıf sedanların üzerine çöken Alman soğukluğu İtalyan ateşi karşısında en azından şıklık anlamında erimeye mahkum.

Peki bu ateşli sedan neler sunuyor? Şimdilik bildiklerimiz buz dağının görünen kısmı kadar. İlk tanıtılan versiyon, kendini BMW M3 ve Mercedes C63 AMG gibi modellerin önüne atacak olan QV. 510 HP güç üreten 3,0 litrelik motoru Ferrari tarafından geliştirilmiş ve Alfa’nın iddiasına göre ağırlığı 1,5 tonun sadece bir kaç kg üzerinde olacak. Giulia’nın bunun dışında en azından 1750 cc hacimden 240 HP güç üreten bir diğer benzinli motora daha sahip olması bekleniyor.

Otomobil bir dizi akıllı donanımla güçlü rakiplerinin arasından sıyrılmaya çalışacak. Bunlar, henüz detayları belli olmasa da yüksek hız dengesini arttırmak için aktif bir burun kanadı, virajlarda daha iyi yönlendirme için aktif tork dağıtımlı arka aks ve rekor kısalıkta fren mesafeleri için de elektromekanik fren sistemi olarak sıralanıyor. Otomobilin arka aksında çok kollu bağlantılar kullanılırken ön aksındaysa Alfa Romeo’nun geliştirdiği yeni nesil bir çift kollu bağlantı kullanılıyor. İtalyanlar’ın iddiasına göre Giulia sınıfının en direkt yönlendirme sitemine sahip olacak. Giulia’yla birlikte Alfa Romeo’nun logosu da daha klasik bir  tarza sahip olacak şekilde yenilendi.

150624_Alfa_Romeo_Giulia_HP3 150624_Alfa_Romeo_Giulia_HP1

150624_Alfa_Romeo_Logo