Fiat Egea 2021’i büyük başarıyla kapadı. Gerçi artık normalleşmeye başladı ama Egea Türkiye’nin en çok satılan otomobili oldu. Bu başarıda aslan payı tabii ki sedan karoserli versiyonun. Fakat onun arkasından da bir başka başarı hikayesi geliyor, Egea Cross, ya da yerden yükseltilmiş HB karoserli Egea da büyük başarıya ulaştı. Daha ilginci Cross’la ilgili neredeyse her paylaşım SW karoserin Cross versiyonu olacak mı sorularına neden oldu. SW’nun pek de tutulmadığı ülkemizde yerden yüksek olunca SW bile sevilebilecek gibi görünüyor. Sonuç olarak Tofaş bu talepleri geri çevirmedi ve Cross Wagon ortaya çıktı.

fiat egea cross wagon 2022

Egea ailesinin yeni üyesini anlatmak için çok hevesliyiz ama aslında reçete oldukça kısa ve net: Normal Cross versiyonun içerikleri SW karosere taşınmış. Tampon eklentileri, çamurluk korumaları ve tabii ki elmas kesim jantlar Cross Wagon karoserinde de dikkat çekiyor. Otomobilin yerden yüksekliği, süspansiyon sistemi ve lastik ebatlarındaki değişikliğin ortak çalışması sayesinde 3,5 cm artmış. Genel anlamda motor seçeneklerinin diğer karoser türleriyle aynı olması için bir engel yok ama satışlar ilk olarak 1,0 litrelik Firefly benzinli motora ve manuel şanzımana sahip versiyonlarla başlayacak. Hatta zengin Lounge donanım seviyesi de tek paket olarak sunuluyor. Bu haliyle lansman fiyatı 419.000 TL olarak belirlenmiş. Buna, Güvenlik Paketi ve Plus Paket adı altında iki isteğe bağlı donanım paketi, her biri için 12.000 TL karşılığı eklenebiliyor.

Egea Cross Wagon Ocak ayı sonu itibariyle satışa sunulacak. Bu arada, 11-31 Ocak tarihleri arasında Fiat’ın online satış sitesi üzerinden sipariş vermek mümkün olacak.

fiat egea cross wagon 2022 fiat egea cross wagon 2022