Peugeot’nun orta sınıfa bakış açısı rüzgara göre ciddi değişiklikler gösteriyor. Modern zamanlardan başlarsak, 406 aşırı tutucu bir Alman gibi görünürken 407 bir vatozun burnuna benzeyen ön tamponu ve keskin çizgileriyle sıradışı bir sedandı. 407’nin selefi olan 508 ise doğal olarak Alman soğukluğuna sahip bir sedan olarak yola çıktı.

508’in soğukluğu makyajla giderilebilecek türden değil. Peugeot da bunu denememiş. Yapılan değişiklikler modelin güncel ürün gamına yaklaştırılmasını amaçlıyor. Bunda da başarılı olunmuş. Logo motor kaputundan ızgaraya taşınmış ama anlamsız “Peugeot” yazısı da korunmuş. Ön tampon tamamen değiştirilmiş ve daha fazla girintili-çıkıntılı hale getirilmiş. Farlarsa 308’de kullanılanları fazlasıyla andıran yeni farlarla değiştirilmiş. Arka taraftaysa stop lambalarının değişimi en dikkat çekici yenilik.

İç mekan neredeyse değiştirilmeden bırakılmış. En önemli yenilik, ki bu pek çok 508 kullanıcısının hayalini kurduğu bir değişimdi, kullanılan dokunmatik ekran sayesinde 508’in vites konsolunda kapaklı bir saklama gözüne yer açılabilmiş. Yani artık cep telefonunuzu koymak için ilginç yerler aramanıza gerek kalmayacak. Peugeot da bu yeniliğin öneminden haberdar gibi görünüyor, çünkü kapaklı saklama gözü basın bülteninde kalın harflerle yer alıyor.

508’in sürüş hisleri ilk günden bu yana oldukça iyiydi ve makyajda da süspansiyon sistemine dokunulmamış. Motor seçeneklerinde en dikkat çekici yenilik 1,6 litre hacimli ve turbo beslemeli benzinli motorun gücünün 156 HP’den 165 HP’ye yükseltilmiş olması.

Makyajlı Peugeot 508 fiyat listesi için tıklayın.

Peugeot508 Peugeot508

Peugeot508 Peugeot508