Dacia küçük sınıf ailesinin makyajını Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtmıştı. Tabii bu modeller tüm pazarlarda Dacia logosuyla satılmıyor. Tıpkı Logan’ın ülkemizde Renault Symbol olarak pazarlanması gibi Sandero ve diğer Logan versiyonları da Avrupa dışı kimi pazarlarda Renault logosuyla pazarlanıyor. İşte şimdi de Renault’nun Dacia modellerinin makyajlı halleriyle tanışıyoruz.

Biz müsadenizle dikkatimizi Symbol’ün üzerine yoğunlaştıracağız. Makyajlı Symbol’ün dış tasarımındaki en belirgin yenilik tıpkı Megane ve Talisman gibi modellerde kullanılana benzer C şekilli (sanki U’ya daha çok benziyor ama Renault C olarak tanımlıyor) gündüz farları. Bunun dışında tampon ve ızgara da değişmiş. Renault’nun iddiasına göre arka kısımda da bir dizi değişiklik var ve bu diğer modellerle akrabalığı güçlendiriyor ama henüz fotoğrafları yayımlanmadı.

İç mekanda da yenilik bahsi var ama görüntüsü yok. Dacia modellerinde olduğu gibi malzeme kalitesi biraz artırılmış, cam kumandaları kapı içine taşınmış, korna artık direksiyon göbeğinde, sinyallere tek dokunuşla 3 kere yanıp sönme fonksiyonu eklenmiş, donanıma geri görüş kamerası ve park sensörleri eklenmiş ve yakıt deposu kapağı artık iç mekandan açılabiliyor.

Motor ya da şanzıman seçenekleri konusunda herhangi bir yenilik haberi yok ama bunu öğrenmemiz de uzun sürmeyecektir. Makyajlı Renault Symbol’ün çok gecikmeden satışa sunulması bekleniyor.

dacia-dusteredc-006