Haber

Ve işte karşınızda: Yeni nesil Mercedes B Serisi

Mercedes kompakt sınıf ailesinini üçüncü üyesini tanıttı. B Serisi ölmeye yüz tutmuş van akımının bir parçası olmaya devam ediyor.

single-image

Vanlar ölüyor. Crossoverlar diğer gövde seçenekleri gibi vanları da tarihin tozlu sayfalarına doğru itiyor ama dürüst olmak gerekirse diğerlerinin bu seçkin ve kullanışlı karoser türüne göre dayanma süresi çok daha uzun olacak gibi. vanlarsa crossoverlar tüm özelliklerini aldığı için yaşam alanı bulmakta zorlanıyor. Peki bu Mercedes’i durdurur mu? Tabii ki hayır, o zaman hoşgeldin yeni B Serisi nesli.

mercedes yeni kasa be serisi 2019

Mercedes gibi bir üreticinin vanlara yatırım yapmaya devam etmesi diğerlerinden daha kolay.Sonuçta Alman üreticinin tarihindeki tek gerçek van B Serisi ve o da ancak 3. nesline ulaşmış durumda. Böyle olunca da kaybedilecekler listesi daha kısa tabii. Dahası yeni nesil minimum ek maliyetle geliyor. Altyapısı ve kokpiti büyük oranda A Serisi’nden geliyor. Tabii bu gelişimin önünde bir engel değil. A Serisi’nin sınıfı için büyük sayılan 2,70 mitrelik aks mesafesi, değişken altyapının yardımıyla B Serisi için 2,73 metre olacak şekilde ayarlanmış. Bu selefinin 2,69 metrelik aks mesafesinden daha iyi bir değer ve zaten çok iyi olan arka koltuk diz mesafesi için de büyüme göstergesi olabilir. 476 litrelik bagaj hacmi, 2019 ortasından itibaren donanıma eklenebilecek olan kızaklı arka koltuk sırasıyla koltuk sırtlıkları dek konumdayken ama diz mesafesi neredeyse sıfırken 705 litre gibi etkileyici bir seviyeye çıkabilecek. Kokpitte MBUX arayüz, 7 inçlik ya da 10,2 inçlik ekranlar ve yüksek kaliteli malzemeler dikkat çeken diğer detaylar.

mercedes yeni kasa be serisi 2019

Motor kaputu altında bizi ilgilendiren kısımlar zaten bilindik: 1,3 litrelik yeni benzinli motorun (B180: 136 HP güç ve 200 Nm tork, B200: 163 HP güç ve 250 Nm tork) yanısıra 1,5 litrelik dizel motor (B180d: 116 HP güç ve 260 nm tork) sunuluyor ve 7 vitesli çift kavramalı şanzıman her iki motor için de listede. Yenilik olarak, Mercedes’in yeni geliştirdiği 2,0 litrelik dizel motor enine konumlu olarak ilk defa B Serisi’nde kullanılıyor. Bu motoru özellikle 190 HP güç üreten versiyonu ilgi çekici olabilir, dahası 8 vitesli ve çift kavramalı bir otomatikleştirilmiş manuel şanzıman da yenilikler listesinde. B Serisi’nin giriş versiyonlarında arka aksta torsiyon çubuğu kullanılacak, eğer adaptif amortisörler seçildiyse ya da üst motor seçeneklerinden biri tercih edildiyse çok kollu bağlantılar da beraberinde gelecek.

mercedes yeni kasa be serisi 2019 mercedes yeni kasa be serisi 2019 mercedes yeni kasa be serisi 2019 mercedes yeni kasa be serisi 2019 mercedes yeni kasa be serisi 2019 mercedes yeni kasa be serisi 2019 mercedes yeni kasa be serisi 2019

 

You may also like