Subaru kendi müşterisine kendi bildiği modelleri üreten bir marka. Bunun anlamı kısıtlı bir kitleye hitap ettiği. Fakat kocaman bir fabrikada devasa bir üretim yapıyorsanız daha fazlasına hep ihtiyacınız olur. Bu nedenle Subaru değişim sinyalleri veriyor.

SubaruCorolla001

Markanın kompakt sınıftaki üyesi Imreza’nın yeni nesil nesli de bu sinyallere sahip. Kullanılmaya başlanan yeni latform, tıpkı VW’nin MQB’si gibi yüksek değişkenliğe sahip olacak ve tüm ürün gamı tek bir altyapı üzerinde geliştirilebilecek. Bunun Impreza’ya faydası sınırlı olacaktır çünkü en küçük model olarak zaten kendine has özelliklerden ötesine sahip olamıyor. Büyük modellerse küçük modeller için geliştirilen motor ve şanzımanları da kullanabilecek.

Değişim sinyalleri bunlarla sınırlı. Ne yazık ki diğer gerçekler olduğu gibi kalıyor. Impreza eskiden olduğu gibi boxer motorlara ve CVT şanzımana sahip olacak. Levorg’te tanıtılan 1,6 litre hacimli ve turbo beslemeli benzinli motorun Impreza’da da kullanılacağına kesin gözüyle bakabiliriz. Fakat daha düşük güç seviyesine sahip ama geniş tork bandı için turbo ile beslenmiş ve bu sayede daha keyifli sürüş sunan bir motor ya da CVT’den daha iştah kabartıcı bir şanzıman gibi seçenekler için çok fazla umutlanmamak en iyisi.

SubaruCorolla010 SubaruCorolla005 SubaruCorolla006 SubaruCorolla007 SubaruCorolla003 SubaruCorolla008 SubaruCorolla009