Jetta’nın makyajlı versiyonu New York Otomobil Fuarı öncesinde gün yüzüne çıktı. Yeni versiyon ABD’de tanıtılıyor çünkü en büyük pazarı Amerika kıtası. Avrupa’nın makyajlı versiyonu ise yılın üçüncü çeyreğinde gün yüzüne çıkacak ve muhtemelen 2015 model yılından önce ülkemizde satışa sunulmayacak.

Yenilikler dış tasarımda kendini çok fazla göstermiyor. Ön tampon ve hava giriş ızgarası değiştirilmiş ve kimi versiyonlar için aktif hava girişleri donanıma eklenmiş. Fakat bu değişikliği herkesin farketmesi biraz zor. Arka kısımdaki yeniliklerse çok daha küçük. Stop lambalarının formu aynen kalmış, renklerinde küçük oynamalar yapılmış.

makyajlı VW Jetta

İç mekanda genel hava değiştirilmemiş. Göstergeler artık yuvarlak siperlere sahip, malzeme kalitesi yükseltilmiş (Amerika versiyonlarının malzeme kalitesi Avrupa versiyonlarından daha düşüktü), daha fazla lake kaplama kullanılmış. Golf 7’den alınan direksiyon simidi de son yenilik olarak kayıtlara geçiyor.

Motor ya da şanzıman seçeneklerinde şimdilik bizleri ilgilendiren bir yenilik yok. Ama artık Jetta’nın da Golf 7’nin zengin yardımcı sistemlerini kullanmaya başlaması iyi haber. Kör açı yardımcısı, geriye giderken trafiği kontrol edip gerekli hallerde fren yapabilen bir sistem ve önünüzdeki trafiği tarayarak gerekli hallerde uyarı yapan bir sistem Jetta’nın donanım listesine eklenmiş.

Makyajlı Jetta, satışa sunuldu. Bu linkten erişebileceğiniz fiyat listelerine göre 1,2 litrelik TSI motora ve manuel şanzımana sahip versiyonun fiyatı makyaj öncesiyle aynı kalarak 53 bin 800 TL olarak belirlenmiş. İşin ilginci şu anda makyajlı ve makyajsız Jettalar aynı anda listede görünüyor ve baz fiyatlar aynı olsa da DSG’li versiyonlarda makyajlı versiyon daha az ek ödemeyle geliyor. Üst donanım seviyelerindeyse zenginleşen donanım listelerinin etkisiyle makyajlı versiyon biraz daha pahalı.

makyajlı VW Jetta