Yaris güncel nesliyle sürüye uyan bir model haline gelmişti. Selefi kısa boyuna rağmen büyük işler başarmasını sağlayan akıllı çözümlere sahipti ama güncel Yaris’in en akıllıca çözümü cam sileceğine entegre edilmiş cam suyu fıskiyesiydi. Yiğidi öldürüp hakkını yemeyelim, bu o kadar akıllıca ki Mercedes de aynısını SL için kullandı, üstelik de adını Magic Vision Control olarak duyurdu.

Toyota_Yaris Toyota_Yaris

Sonuç olarak akıllı miniğimiz Yaris sıkıcı Toyotalar kervanına katılmıştı. Makyajla bu durum çok fazla değişmiyor. Burun tasarımında Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Aygo’nun ikinci neslinden alınan çapraz çizgilere benzer yeni çizgiler kullanılmış. Fakat bu detay Aygo’nun  sinirli bakışlarını Yaris’e kazandırmaya yetmiyor. Arka kısımdaysa, formu eski LED teknolojisi yeni stop lambaları kullanılmış.

Toyota’nın açıklamasına göre iç mekanda da büyük yenilikler var. Fakat ne yazık ki bunlar elimizdeki tek fotoğraftan anlaşılabilecek şeyler değil: Kalite algısı arttırılmış ve daha renkli donanımlar ve kişiselleştirme seçenekleri eklenmiş. Karoserin altındaysa sadece süspansiyon sistemi elden geçirilmiş. Toyota’nın iddiasına göre Yaris’in yol tutuş ve konfor dengesi iyileştirilmiş. Yaris’in bu konularda zaten başarılı olduğu düşünülünce gelişimin seviyesi merak uyandırıyor. Son olarak ses konforunun arttırılması için çalışılmış ki bu gerçekten iyi bir haber. 1,0 litrelik ve 1,3 litrelik benzinli, 1,4 litrelik dizel ve bir hibridden oluşan motor seçeneklerindeyse değişiklik yapılmamış.

Toyota_Yaris