Audi’nin tasarımını her fırsatta eleştiriyoruz çünkü bütün modelleri birbirine benziyor. Fakat fotoğrafta görünen A5 Sportback’in neye benzerse benzesin etkileyici göründüğünü kabul etmek zorundayız. Yani onu sevmek mecburi. O zaman detaylara bakalım.

Bu arada Audi A5 fiyatları açıklandı. Konuyla ilgili haberimiz için tıklayın.

AudiA5Sportback001

Tasarımını övdük ama doğal olarak tüm temel ayrıntılar daha önce tanıtılan A5 Coupe ile aynı. Tabii boyutlar bunun dışında kalıyor. A5 Sportback, 4,73 metrelik uzunluk ve 2,82 metrelik aks mesafesiyle sınıfının standartlarını zorlayan bir araç. Bu boyutların büyük bir çoğunluğu tasarımın daha heybetli olması için kullanılmış, Yoksa 1,38 metrelik yüksekliğe sahip bir araçtan çok fazla kullanışlılık beklerseniz haksızlık etmiş olursunuz.

A5 Sportback’in tekniği de doğrudan A5 Coupe’den alınmış. Yani MQB altyapı üzerinde yükseliyor, 2,0 litrelik TFSI ve TDI motorların farklı güç çıkışına sahip versiyonlarının yanında 3,0 litrelik motorlarla da üretilecek ve A4’ten alınmış gibi görünen kokpitinde  devasa bir TFT ekrandan oluşan gösterge tablosu da isteğe bağlı donanım listesinde.

Yeni nesil A5 Sportback’in yıl sona ermeden piyasaya sürülmesi bekleniyor.

AudiA5Sportback006 AudiA5Sportback007 AudiA5Sportback008 AudiA5Sportback005 AudiA5Sportback004 AudiA5Sportback003 AudiA5Sportback002