Mercedes G Serisi 1979’dan bu yana üretiliyor. Mercedes bunu başarmak için karoser ve şasi dışındaki neredeyse her şeyi zaman içindeki detay düzenlemeleriyle değiştirdi. Sonuçta değişim o kadar kapsamlı oldu ki bugünkü G Serisi ile 1979 yılında tanıtılan arasında ancak akrabalık kaldı diyebiliriz. Önümüzdeki dönemde G Serisi ilk gerçek nesil değişimini yaşayacak ve bu konuyla ilgili bu yazımızı okuyabilirsiniz. Fakat o zamana kadar idare etmesi için Mercedes G Serisi’ni bir kez daha makyajladı.

PTD G – Experience Frankfurt September 2015

Bu makyajın temel nedeni Avrupa’da devreye giren Euro6 emisyon normları. Yani aslında motorların yenilenmesi gerekiyordu. Mercedes de hazır el değmişken bir kaç iyileştirme daha yapalım demiş.

Öncelikle 3,0 litrelik dizel motorun gücü 211 HP’den 245 HP’ye ve torku da 540 Nm’den 600 Nm’ye yükseltilmiş. G500’ün motoru AMG GT’den tanıdık çift turbolu 4,0 litrelik V8’le değiştirilmiş. Süspansiyon sistemi de elden geçirilmiş ve asfalt performansının arttırılması için çalışılmış. ESP sistemi de bu bağlamda güncellenerek hem yol hem de arazi performansında iyileştirmeler yapılmış. İç mekanda da ufak tefek değişiklikler ama bunlar bu devasa arazi aracının küçük sınıfı hatırlatan alan sunumunu iyileştirmeyecektir.

Eğer Mercedes G Serisi’ne meraklıysanız;

Mercedes G350 ile Toyota Land Cruiser arasındaki karşılaştırma için tıklayın.

Mercedes G63 AMG testi için tıklayın. 

PTD G – Experience Frankfurt September 2015 G 500 designo mysticrot bright   Inerieur Designo Leder Porzellan  AMG Carbon

PTD G – Experience Frankfurt September 2015 PTD G – Experience Frankfurt September 2015