Toyota ve PSA arasındaki işbirliği çok eskilere dayanıyor. Üreticiler ilk olarak mini sınıfta başlattıkları ortaklığı sonrasında ticari araçlara da taşıdı ve bugün de kompakt ticarilerle ortaklığı sürdürüyor. Mini sınıfta Toyota tekniğine PSA kozmetiği eklenirken ticari araçlarda tüm söz PSA’nın, Toyota ise sadece logolarıyla küçük kozmetik detaylarını projeye ekliyor. Bu da Proace City’i Toyota logolu bir PSA modeli yapıyor.

Proace City bu nedenle PSA ticari üçlemesinin özelliklerini taşıyor. Bu sayedeyse henüz Toyota teknik detayları paylaşmamış olsa da biz neler geleceğini biliyoruz. Aracın motor kaputu altında 1,2 litrelik benzinli motorun yanında 1,6 litrelik veya 1,5 litrelik baz dizel motor ve 1,5 litrelik güçlü dizel motor yer alacak. Bu da 75-130 HP arasında bir güç yelpazesi anlamına geliyor. Bu motorlardan bir kısmı 8 vitesli otomatik şanzımanla da sunulacak.

Proace City iki farklı uzunlukta sunulacak ve isteyenler 7 koltuklu olarak da satın alabilecek. Katlanıp düz zemin oluşturan arka koltuklar, Toyota logosuyla süslenmiş Citroen Berlingo kokpiti, elektrikli park freni, cam tavan ve bir sürü aktif yardımcıyı donanım listesinde bulunduracak. Dahası kapalı kasa versiyonlar istiap haddinin yüzde 90’ına ulaşıldığında sürücüyü uyaracak bir yük ağırlığı monitörü de sunacak.

Proace City 2020 başlarında pazara sunulacak.