Mercedes modüler yapı olayını biraz abarttı. Öyle ki tasarımları da tamamen modüler hale geldi. Tasarımcılar sadece farları ve ebatları değiştirip otomobilleri yeni tasarımlar olarak kabul ettiriyor. Bunun son örneği E Serisi Coupe. İri coupe, C ya da S Serisi Coupeler’le birebir aynı arka ve profil tasarımına sahip. Anlayacağınız Mercedes satın alırken asıl yaptığınız kullanacağınız aracın boyuna ve fiyatına karar vermek. Gerçekte tek model var ve siz onun farklı versiyonlarını satın alıyorsunuz.

E Serisi Coupe, Medium Elite seçim yaptığınızda elinize geçen ürün oluyor. 4,83 metrelik uzunluğa ve 2,87 metrelik aks mesafesine sahip ve bu haliyle selefinden 12 cm daha uzun. Yine de ondan iyi bir aile otomobili karakteri beklemeseniz iyi olur. İç mekan doğal olarak E Serisi’nden alınmış ki onun kokpiti de aslında C ve S Serileri’nin birleşiminden oluşuyor. Havalandırma çıkışlarının değiştirilmesi gibi basit bir operasyonla iç mekanın havasını ciddi bir şekilde geliştirebilmek Mercedes tasarımcılarının bir hüneri olmalı.

Otomobilin kaputu altında 2,0 litrelik dizel ve 2,0 litrelik benzinli motorlar bulunacak. Daha büyük motorlar da söz konusu tabii ki ama onlar ya ilerleyen tarihlerde tanıtılacak ya da ülkemizde fazladan vergi ödemeye değmeyecek güç sınıfına ait. 2,0 litrelik dizele sahip versiyon E220 Coupe adıyla anılacak ve E Serisi Sedan deneyimimizle sabittir ki bu coupeye hem çekiş gücü hem de sakinliğiyle çok yakışacaktır. 2,0 litrelik benzinli motorsa 184 HP (E200 Coupe) ve 245 HP (E300 Coupe ) güç üreten iki versiyona sahip olacak.

E Serisi standart olarak 9 vitesli otomatik şanzımanla donatılacak. İsteyenlen havalı süspansiyon sistemi satın alabilecekken standart çelik yaylı süspansiyon alçaltılmış sürüş yüksekliği ve konfor seçimiyle gelecek. Yine isteyenler bu süspansiyonu adaptif amortisörlerle satın alabilecek ve sürüş modlarına göre süspansiyon sertliğini de değiştirebilecek.

Mercedes E Serisi Coupe’nin 2017’nin ilk çeyreğinde satışa sunulması bekleniyor.