Elektrikli otomobiller çok cazip. Öncelikle ÖTV’leri daha düşük, yani ulaşması daha kolay. Tabii bir de yakıt, daha doğrusu enerji maliyetleri var. Eğer evinizde şarj ederseniz, bir elektrikli otomobili kullanmak benzinli ya da dizel motorlu bir otomobili kullanmaktan çok daha ucuza geliyor. Tabii her yeni şeyde olduğu gibi elektrikli otomobiller konusunda da tereddütler yaşamak doğal. Sonuçta hayatınızın bu yeni tür mobiliteye uygun olması gerekiyor. Akaryakıt istasyonuna girip deponuzu doldurtmak yerine aracınızı şarj etmeniz gerekli. Dahası elektrikli otomobillerin sürüşü de daha farklı. Güçleri ani ve tek pedallı kullanım mümkün. Yani denemeden bilmek imkansız. İşte bu yüzden bu yeni hizmet ilginizi çekebilir.

Geçmişi 100 yıla dayanan Tunalar Topluluğu’nun otomotiv alanındaki en yeni yatırımı olarak faaliyete geçen Biwatt, tüm filosu elektrikli araçlardan oluşan bir günlük kiralama şirketi. Şirketin portföyündeki modellerden bir tanesini seçip ister 24 saat ister bir kaç gün kullanmanız ve elektrikli otomobillerin sizin için uygun olup olmadığını anlamanız mümkün. Motor sesi olmadan yol almak, fren pedalı kullanmamak muhtemelen hoşunuza gidecektir ama menzil uzatmak için kimi zaman biraz daha sakin yol almak ya da şarj için uygun noktaları bulup aracı şarja bağlamak konusu üzerine eğilmeniz iyi olabilir.

Biwatt, aynı bünyede yer aldığı kiralama şirketi RentGo’nun 64 ofisi üzerinden araç teslimatı yapabilecek. Bunun dışında kendi ofisleri de olacak, hatta bunların ilki İstanbul’da açıldı. Pendik’teki ofisten hem bilgi alabilir hem de kiralama yapabilirsiniz.