Haddimizi aşıp ona station wagon demeyeceğiz ama aslında olması gereken o. Panamera’nın standart versiyonunun gerçek bir sedandan ne kadar uzak olduğunun düşününce Sport Tourismo’ın gerçek bir station wagondan bu kadar uzak olması çok doğal. Zaten Porsche’nin de gerçekten lüks bir station wagon üretmeye çalıştığını zannetmiyoruz.

porsche panamera sport tourer

Panamera tıpkı Cayenne gibi Porsche tutkunları tarafından biraz tereddütle karşılanan bir model. Özellikle stili konusunda ciddi tartışmalar var. Bizim açımızdansa Panamera, kullanışlılık açısından ciddi sorunları olan iyi bir spor sedanımsı/4 kapılı coupemsi otomobil. Sport Tourismo ya da yazması daha kolay olacak şekilde ST ise bunun çözümü olabilir.

porsche panamera sport tourer

ST’nin normal Panamera’dan en büyük farkı tavan çizgisi. Bu sayede arka koltuklardaki baş mesafesi artmış ve 2+1 kişilik oturma düzeni sunulabilecek kadar alan yaratılmış. Buradaki +1 bacaklarının arasında devasa bir şaft tüneliyle emniyet kemeri kilitlerinin üzerinde oturacak kişiyi tanımlayan formül. Standart versiyonun 500 litrelik bagaj hacmi 520 litreye çıkmış ama bunun hayatınızı değiştireceğini söylemek zor.

ST, Panamera’yla aynı motorlara sahip. Tek farkla; baz versiyon yeni karoserle sunulmuyor. Versiyonlar Panamera 4 Sport Tourismo (330 HP), Panamera 4 E-Hybrid Sport Tourismo (462 HP), Panamera 4S Sport Tourismo (440 HP), Panamera 4S Diesel Sport Tourismo (442 HP) ve son olarak Panamera Turbo Sport Tourismo (550 HP) olarak sıralanacak. Panamera Sport Tourismo’ın Kasım ayı itibariyle satışa sunulması planlanıyor ve fiyatının eşlenik Panamera’dan yüzde 3-4 kadar pahalı olmasını bekliyoruz.

porsche panamera sport tourer porsche panamera sport tourer porsche panamera sport tourer