Eğer sizde de arada bir depreşen bu tür bir duygu varsa kulübe hoş geldiniz. Eski bir Mercedes’in direksiyonunu tutmak, yolda sakince ilerlemek, onun bozulmayacağını, yakıtı olduğu sürece ilerleyeceğini bilmek. Peki bu duygunun ev sahipliğini neden bir Mercedes yapıyor? Çünkü birçoğumuz, babasının, komşusunun, dayısının ya da mahallesindeki inşaatı yapan müteahhittin Mercedesler’inin ihtişamını izleyerek büyüdü. Ve içeriğinizde bugün bu satırları okuyacak kadar benzin varsa o Mercedes’in hatırası da hala taze olmalı.

Eğer bir gün bu hayalinizin peşinden koşmayı düşünüyor ve hayalinizdeki Mercedes’i kendiniz restore etmeyi düşünüyorsanız bu fikirden hızlıca vazgeçin. Çünkü bu tür işler için gerçek teknik bilgisine ihtiyacınız var. Eğer kendiniz yapamıyorsanız, bir grup hayal tacirinin kuklası durumuna düşebilirsiniz. Ya da güvenilir bir firmadan yardım alabilirsiniz. Brabus bu tür bir yardım veriyor.

Dikkatinizi çekmek isteriz ki bu andan itibaren bu yazıda, basitçe, kolay veya mümkün kelimelerini göremeyeceksiniz. Çünkü Brabus bu hizmeti verse de, Türkiye’de yaşayan birinin onlara bir otomobil yaptırmasının basitçe, kolay ya da mümkün olup olmadığı konusunu detaylı bir şekilde araştırmanız gerekiyor. Gümrük kanunlarımız kullanılmış otomobillerin ülkeye girişi konusunda çok esnek değil ve bir otomobilin Almanya’ya bakıma gönderilip gönderilmeyeceği konusu araştırmaya açık. Biz kısaca Brabus’un neler yaptığından bahsedelim.

brabus klasik

Brabus 35 yıldır, özellikle Mercedes modelleri üzerine yoğunlaşmış bir modifiye firması. Bir modifiye firması değerli ya da değersiz klasiğinizi göndermek isteyeceğiniz son yer olabilir. Ama Brabus modifiyede o kadar derinlere iniyor ki bu sayede geride kalan yılların Mercedes modelleri konusunda ciddi bir bilgi birikimine sahip olmuş.

Brabus klasik Mercedes’inizi restore ederken, en küçük civatasına kadar yeniliyor. Bu sırada orijinallik elden gitmiyor çünkü Mercedes’in eski modeller için yedek parça üreten birimleri var. Bu sayede motor, şanzıman, süspansiyon sistemleri ya da elektrik aksamları gibi bileşenler orijinaline uygun olarak yenilenebiliyor. Brabus, sıfırdan yaptığı yenilemelere A sınıfı orijinallik belgesi ve 2 yıl/sınırsız km üretici garantisi veriyor. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi için www.brabus.com adresli internet sitesini ziyaret edebilir ya da classic@brabus.com adresine elektronik posta atabilirsiniz.

brabus klasik

brabus klasik

brabus klasik

brabus klasik