Önce en yeni haber: Makyajlı Kuga’nın fiyatları açıklandı. 182 HP güç üreten Ecoboost motor hala varlığını sürdürüyor ve Kuga’nın 117.000 TL’lik başlangıç fiyatını 1,5 litrelik TDCi motorun manuel şanzımanlı versiyonuyla birlikte tutuyor. Kuga’nın 120 HP güç ve 300 Nm tork (manuel şanzımanla 270 Nm) üreten dizel motor ve 6 vitesli Powershift çift kavramalı otomatikleştirilmiş manuel şanzımana ve Style isimli baz donanıma sahip versiyonunun fiyatı 123.350 TL ile oldukça makul. Yeni vergi sistemimiz sağolsun, Titanium donanım seviyesiyle fiyat bir anda 141.000 TL’ye fırlıyor. Yeni gelen ST-Line ise 147.500 TL’lik başlangıç fiyatına sahip. Style donanım listesinde arka park sensörleri, çift bölgeli klima ve 17 inçlik jantlar gibi donanımlar sunuluyor. Style donanım paketinin en büyük eksiği yeni gelen büyük dokunmatik ekran yerine makyaj öncesinde kullanılan küçük ekran ve bol düğmeli kokpite sahip olması. Titanium’da bunlara ek olarak 18 inçlik jantlar, 8 inçlik ekran ve geri görüş kamerası gibi bir dizi etkili ek alınabiliyor. ST-Line ise 19 inçlik jantlar ve spor süspansiyonla ülkemiz yollarına uygunluk sorunu yaşayabilir.

Makyajlı Ford Kuga fiyat listesi için tıklayın.

Bu yeni haber sonrası genel bilgilere geri dönelim: Makyajla birlikte Kuga’nun burun tasarımı, arka tamponu ve stop lambaları değişti. Fakat bunların hiç önemi yok. Çünkü asıl önemli olan yenilikler dışarıdan bakınca görülmeyenler. Kokpitte Focus ve Mondeo’dan tanıdık Sync 3 isimli kontrol konsepti ve büyük dokunmatik ekran kullanılmaya başlandı. Yani kısa bir süre sonra bir Kuga’da radyo kanalı değiştirebilme keyfine erişeceğiz. Hatta sistemde yapılan iyileştirmelerle “Kahve istiyorum” dediğinizde sizi otomatik olarak en yakındaki favori kahvecinize yönlendirebilecekmiş.

Benzinli motor hala tork konvertörlü otomatik şanzıman ve 4 tekerlekten çekişle sunulurken dizel motorla sadece önden çekişli olarak sunuluyor.

Sonuç olarak pazarın en keyifli sürüşüne sahip SUV’unu yakın zamanda satın alırken iki kere düşünmenizi gerektirmeyen iç mekan konsepti ve motorla üretecekler. Ne mutlu bize.

2016FordKuga002 2016FordKuga006 2016FordKuga003 2016FordKuga004