Renault’nun kompakt sınıfta işleri pek beklediği gibi gitmiyor. SUV akımının gücünden fazlasıyla etkilenen Megane, markanın yıldızı konumunu kaybetmiş gibi görünüyor. Tabii bu durumun istisnaları da yok değil. Örneğin Megane Sedan, Türkiye pazarında başarısının keyfini sürmeye devam ediyor. Sınıfında ikincilik koltuğunu bırakmayan Megane Sedan, Fiat Egea Sedan ile, fiyat sevileri düşünülünce pek de adil olmayan bir mücadele içinde. Şimdiyse makyajla gücünü arttırma şansına sahip.

İlginçtir Renault bu şansı pek güçlü bir şekilde kullanmamış. Tıpkı daha önce tanıtılan HB ve SW karoserli versiyonlarda olduğu gibi sedan karoserli Megane da ufak estetik düzenlemelerin ötesine geçmeyen yeniliklere sahip. Yine de, yeni ön tampon, formları aynı kalan ama aydınlatma alanları değiştirilen farlar ve yeni jantlar kolayca farkedilecek türden yenilikler. LED farlar artık standart donanımda sunulacak ve yeni arka tamponda da sahte egzoz çıkışları bulunuyor.

yeni renault megane 2021

İçerideyse ekran enflasyonu yaşanmış. Üst donanım seviyelerinde artık 9,3 inçe varan multimedya ekranı alınabilecek. Gösterge tablosu içinse 7 inç ve 10,2 inçlik iki seçenek sunulacak. Muhtemelen baz versiyon için bir analog gösterge de sunulmaya devam edilecektir. Çerçevesiz iç dikiz aynası, elden geçirilen havalandırma kumandaları ve yeniden düzenlenen direksiyon kumandaları da iç mekanın diğer yenilikleri arasında.

yeni renault megane 2021

Megane Sedan’ın bilinen motor seçenekleri korunuyor. 1,33 litrelik benzinli motor 140 HP güç üreten versiyonu ve 6 vitesli manuel ya da 7 vitesli çift kavramalı şanzıman seçenekleriyle, 1,5 litrelik dizel motorsa 115 HP güç üreten versiyonu ve aynı şanzıman seçenekleriyle sunulmaya devam edilecek. Bu ikiliye ek olaraksa 1,0 litre hacimli bir benzinli motor, 115 HP güç ve 6 vitesli manuel şanzımanla sunulmaya başlanacak.

Makyajlı Renault Megane Sedan’ın 2021’in ilk aylarında satışa sunulması bekleniyor.