VW Grubun büyük önem verdiği SUV akımında güçlü temsilin şartlarından bir tanesi modellerin pazarda rekabetçi olması. İşte tam da bu nedenle, model yenilemeler bir yana makyaj operasyonlarının bile büyük önem taşıması gerekiyor. Seat’ın Ateca’ya uyguladığı makyajsa bunun en iyi örneği değil.

seat ateca 2021 makyaj

4 yılda 300 bin adetten fazla satılarak markanın en güçlü modelleri arasına giren Ateca, makyajdan herkesin farkedeceği bir şekilde etkilenmemiş. Genel tasarım değişmeden kalmış, yeni tamponlar, yeni gövde renkleri ve yeni jantlar tazeleme için yeterli görülmüş. Bu ilgisiz gözler için kısa bir özet, detaya inince çok daha fazlası var. Ön ve arka tamponların değişmesiyle Ateca’nın boyu neredeyse 2 cm (18 mm) uzamış. Bunun nedeni, Terraco ve yeni nesil Leon’da gösterilen tarzın Ateca’ya kazandırılması. Daha ince burun çizgisi için ön tampon uzatılmış. Artık standart olarak sunulan ve formları hafifçe değiştirilen LED farlar, dinamik sinyal lambalı LED stop lambaları, arka tampondaki sahte egzoz çıkışları ve el yazısı fontuna sahip Ateca logosu da sıralanınca, uzman gözler için aranılacak bir sürü detay olduğu ortaya çıkıyor.

seat ateca 2021 makyaj

İç mekandaki değişimler daha sınırlı. Kapı içi kaplamaları değiştirilmiş ve kokpit kaplamalarına da dikiş desenleri eklenmiş. Yeni döşeme seçenekleri ve renklerle de kokpitin tazeliği vurgulanmış. 10,25 inçlik gösterge tablosu artık daha yaygın kullanılacak ve multimedya ekranı içinse standart olarak 8,25 inçlik ve donanıma bağlı olarak da 9,2 inçlik dokunmatik ekran sunulacak. Bir kaç parça daha lake kaplama, ısıtmalı yeni direksiyon simidi ve rengi değiştirilebilen ambiyans ışığıyla sunulan alanın kalite hissi değiştirilmeye çalışılmış.

seat ateca 2021 makyaj

Ateca’nın motor seçeneklerinde önemli yenilikler var. Benzinli motor cephesinde 110 HP güç üreten 1.0 TSI; 3 silindiri, değişken geometrili turbo beslemesi ve 6 vitesli manuel şanzımanıyla giriş seviyesini oluşturacak. 1,5 litrelik TSI motor, 150 HP güç üreten versiyonu ve isteğe bağlı DSG çift kavramalı şanzımanıyla altın oranı oluşturmaya devam ederken 4 tekerlekten çekiş ve benzinli motor isteyenlerin tek yolu 2,0 litrelik TSI (190 HP) olacak. Dizel cephesinde önemli bir değişiklik var, 1.6 TDI motor yerini 2.0 TDI motorun 115 HP güç üreten versiyonuna bırakıyor. Bu versiyon sadece 6 vitesli manuel şanzımanla sunulacak. Onu takip edense sadece aynı motorun 150 HP güç üreten versiyonu, ama bu versiyonu isteyen manuel şanzımanla, isteyen DSG şanzımanla isteyense hem DSG şanzıman hem de 4 tekerlekten çekiş sistemi 4Drive ile satın alabilecek.

Makyajlı Ateca’nın yıl sonuna doğru Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor.

seat ateca 2021 makyaj seat ateca 2021 makyaj seat ateca 2021 makyaj seat ateca 2021 makyaj seat ateca 2021 makyaj seat ateca 2021 makyaj seat ateca 2021 makyaj seat ateca 2021 makyaj seat ateca 2021 makyajseat ateca 2021 makyaj seat ateca 2021 makyaj seat ateca 2021 makyaj seat ateca 2021 makyaj