Skoda SUV akımına çok güçlü bir yanıt verdi. Daha doğrusu Skoda, SUV akımının ne kadar büyüye bileceğini en erken farkeden markalar arasındaydı. Fakat başarısın yaygın olarak sağlayamadı. Örneğin orta sınıf bir SUV olan Kodiaq ne kadar başarılı olduysa kompakt sınıf Skoda SUV’ları o kadar ortalamada kaldı. Önce Yeti tasarımının kurbanı oldu sonrasındaysa Karoq sınıfındaki rekabetin en kızgın anına ince bir zırhla daldı. Sonuçta toptan bir başarı için her sınıfta üst düzey mücadele gerekiyor ve bunun için de kesenin ağzını açmak gerekiyor. Makyajla Karoq için hissedilmesi gerekenler bunlar.

yeni skoda karoq makyaj 2022

Peki istenen sonuca ulaşılmış mı? Dış tasarımda yapılanlar asılında kısa süre önce satışa sunulan makyajlı Kodiaq ile benzer. Karoq artık biraz daha zarif, belki biraz daha seçkin görünüyor. Geniş bir ızgara daha ince farlarla birleştirilmiş ve aracın genişlik algısı yükseltilirken bakışlarının keskinliği de arttırılmış. Yeni ön tampon eski versiyonun hafif gülümseyen yüzüne keskin dişler eklemiş gibi. Profildeki değişiklikler yeni ve aerodinamik perdelere sahip jantlarla sınırlı. Arka kısımdaysa stop lamlarının bagaj kapağına uzanan kısmına dokunulmamış ama dış kısımların bu bölüme zıt değil aynı doğrultuda olması sağlanmış. Bu da Karoq’un Scala ve Kamiq kardeşleri andıran bir arka tasarıma kavuşmasını sağlamış. Sonuçta yeni gövde renklerinin de eklenmesiyle Karoq dış tasarımındaki tazeleme basit ama etkili dokunuşlarla tamamlanmış.

yeni skoda karoq makyaj 2022

İç mekan içinse bu kadar zahmete girilmemiş. Ekranlar ve üzerlerinde kullanılan arayüzler yeni versiyonlarla değiştirilmiş. Yeni direksiyon simidi makyaj öncesinde bir noktada üretime dahil edilmişti ama yeni süslemeler ve yeni malzemelerle kalite algısı için yapılan çalışmalar yeni. Hem iç hem de dışta bir yenilik olarak, tamamen karanlık detaylara sahip Sportline donanım seviyesi de Karoq ürün gamına eklenmiş.

yeni skoda karoq makyaj 2022

Teknik yenilikler sürüş yardımcı sistemlerinin güncellenmesinden ibaret. 1,5 litrelik benzinli motorun 150 HP güç ve 250 Nm tork üreten versiyonu tek güç kaynağı olarak konumunu koruyor. Bu haliyle makyajlı Skoda Karoq’un Türkiye’de, 2022’nin ikinci çeyreğinde satışa sunulması bekleniyor.

yeni skoda karoq makyaj 2022 yeni skoda karoq makyaj 2022 yeni skoda karoq makyaj 2022 yeni skoda karoq makyaj 2022 yeni skoda karoq makyaj 2022 yeni skoda karoq makyaj 2022 yeni skoda karoq makyaj 2022 yeni skoda karoq makyaj 2022 yeni skoda karoq makyaj 2022 yeni skoda karoq makyaj 2022 yeni skoda karoq makyaj 2022 yeni skoda karoq makyaj 2022 yeni skoda karoq makyaj 2022 yeni skoda karoq makyaj 2022 yeni skoda karoq makyaj 2022 yeni skoda karoq makyaj 2022 yeni skoda karoq makyaj 2022 yeni skoda karoq makyaj 2022 yeni skoda karoq makyaj 2022