Son VW Polo nesli tanıtıldığında büyük ses getirmişti: Bu otomobilin bagajından sürüşüne kadar sundukları, bırakın kendi sınıfını bir üst sınıftaki pek çok modelin, hatta belki Golf’ün bile varlığını sorgulatacak kadar iyiydi. Bu haliyle rekabette rahat bir konuma sahipti ve yoluna sorunsuz ilerleyebilecek gibiydi. Zira her bir nesli ayrı bir başarı hikayesi olmuş, bugüne kadar 20 milyonun üzerinde üretim adedine ulaşmış bir modelden bahsediyoruz. Ne yazık ki durum tam da beklendiği gibi gelişmedi, evet son Polo nesli de oldukça iyi satış rakamlarına ulaştı ama tanıtımının sonrasında tüm sınıf yenilendi. Yepyeni modeller, yeni teknolojiler, yeni motorlar ve yeni sürüş karakterleriyle geldi. Sonuçta Polo erken yaşlandı ve sınıfındaki güçlü rekabette zorlanma belirtileri göstermeye başladı. Neyse ki makyaj imdadına yetişti.

yeni kasa makyajlı vw polo 2021

VW, küçük HB’inin yeni hissettirmesi için beklenenden biraz daha fazla çaba göstermiş. Otomobilin genel hatları korunsa da ön ve arka tasarım tamamen değişmiş. Burun tasarımında Golf 8’i andırabilecek farlar yeni tampon ve ızgara tasarımıyla birlikte gelmiş. Bu bölüm için önemli bir yenilik; IQ.LIGHT olarak anılan Matrix-LED farlar isteğe bağlı donanım listesine eklenmiş. Güvenlik açısından önemli bu donanım bugüne kadar sınıfta sadece Opel Corsa’da bulunuyordu. Arka kısımda aydınlatmalar bagaj kapağına sarkacak şekilde uzatılmış ve tampon da elden geçirilmiş. Yeni gövde renkleri ve yeni jantlar da makyajın vurgulayıcı detayları olarak dış tasarımı süslüyor.

yeni kasa makyajlı vw polo 2021

İç tasarım çoğunlukla değiştirilmeden bırakılmış. Genel tema renk ve eğlenceli bir karakterden gerekli olmadıkça konuşmayan ama seçkin olduğunu belli eden bir karaktere dönüştürülmüş. Bunun için eskiden canlı renklerde alınabilen kısımlar lake siyahla kaplanmış ve kokpite biraz daha teknoloji eklenmiş. Bu arada bu renkli kısımlar Türkiye pazarında pek karşılaşılan bir donanım olmadığı için biz değişimden daha az etkileneceğiz.

yeni kasa makyajlı vw polo 2021

Standart olarak 6,5 inçlik bir dokunmatik ekranla gelecek olan Polo’da donanıma göre 8 inçlik bir ekran ve kablosuz telefon yansıtma özelliği de sunulacak. Bunun yanında 8 inçlik bir dijital gösterge tablosu da, en azından Avrupa pazarlarında standart olarak sunulacak. Bu ekranın 10.25 inçlik daha havalı bir versiyonuysa ya üst donanımda ya da isteğe bağlı olarak gelecek. İç mekanla ilgili son bilgi, Polo’nun donanımına orta havayastığı da eklenmiş. Sürücü koltuk sırtlığının iç kısmına yerleştirilen bu havayastığı sayesinde ön yolcu ile sürücü birbiriyle çarpışmaktan kurtulacak. Üst donanımlarda sunulan otomatik iklimlendirme sisteminin kumandası da Tiguan’daki gibi dokunmatik düğmelere sahip olan yeni bir kumandayla değiştirilmiş. Alçak konumlu bu kumanda pek iyi bir tercih değil.

yeni kasa makyajlı vw polo 2021

Motor seçeneklerinde bir değişiklik yok. 1,0 litrelik benzinli motorun atmosferik (80 HP) ve turbo beslemeli (95 HP ve 110 HP) iki versiyonu olacak. Turbo beslemeli versiyonlar 7 vitesli DSG çift kavramalı şanzımanla birlikte satın alınabilecek. Makyajlı VW Polo’nun yaz aylarında Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor.

yeni kasa makyajlı vw polo 2021 yeni kasa makyajlı vw polo 2021 yeni kasa makyajlı vw polo 2021 yeni kasa makyajlı vw polo 2021 yeni kasa makyajlı vw polo 2021 yeni kasa makyajlı vw polo 2021 yeni kasa makyajlı vw polo 2021 yeni kasa makyajlı vw polo 2021 yeni kasa makyajlı vw polo 2021 yeni kasa makyajlı vw polo 2021 yeni kasa makyajlı vw polo 2021 yeni kasa makyajlı vw polo 2021 yeni kasa makyajlı vw polo 2021 yeni kasa makyajlı vw polo 2021 yeni kasa makyajlı vw polo 2021 yeni kasa makyajlı vw polo 2021 yeni kasa makyajlı vw polo 2021 yeni kasa makyajlı vw polo 2021 yeni kasa makyajlı vw polo 2021