Micra farklı bir şehir otomobili olarak dikkat çekiyor. Bir önceki nesli bu farklılığını çok daha iyi vurguluyordu. Fildişi renkli kumandaları, ilginç donanımları ve akıllıca çözümleriyle rakiplerinden çok daha kısa boyuna rağmen çok yüksek başar elde etti. Güncel nesilse onun puslu bir gölgesi gibi, biraz daha ciddi, biraz daha sıradan, biraz daha özensiz. Fakat bütün bunlar geride kalacak çünkü Nissan farklı olarak küçük kitlelere seslenmekten sıkıldı. Küçük sınıf kocaman bir pasta ve Micra da bu pastadan büyük pay alanlar arasına katılmaya hazır.

Detaylara geçmeden önce son haberi verelim: Yeni Nissan Micra ülkemizde satışa sunuldu. 1,0 litre hacimli 3 silindirli benzinli motor ve manuel ya da CVT şanzıman seçeneklerine sahip olan Micra, 108.900 TL’lik başlangıç fiyatına sahip. Bu bedel manuel şanzımanlı ve Visia donanım seviyesine sahip Micra için geçerliyken CVT otomatik şanzıman için 10 bin TL ek ödeme yapmak gerekiyor. Baz donanım dışındaki donanım seviyelerinde ise CVT şanzıman standart olarak geliyor. Micra’nın donanım listesinde 6 havayastığı, acil durumlarda otomatik fren yapabilen çarpışma önleme sistemi ve şerit takip uyarıcısı standart olarak sunuluyor.

yeni kasa 2017 nissan micra ne zaman

Son haberi öğrendikten sonra detaylara geçebiliriz. Otomobilin boyutlarındaki değişim abartılı; boyu 17 cm’lik artışla 3,99 metreye, genişliğiyse 7,7 cm’lik artışla 1,74 metreye ulaşmış. 2,53 metreye ulaşan aks mesafesindeki artış 7,5 cm ve bütün ebatlardaki tek gerileme 5,5 cm’lik alçalmanın yaşandığı yükseklikte. Tasarımda güncel Nissan çizgilerinde ama Clio ile akrabalığını da gösteren çizgiler söz konusu. C sütununa gizlenmiş arka kapı kolları ve bütün bir profil boyunca ilerleyen kıvrımlar da gösterişli bir yapı oluşturuyor. Arka kısımda biraz Ford Focus havası hissediliyor ama otomobil otomobile benzer derler. Sonuç olarak bir önceki neslinde size doğum günlerini hatırlatan yavru köpek bakışlı otomobilin gelecek nesli hayattan nefret eden bir ergen kadar kızgın bakışlara sahip olacak. Bu arada iç mekan da sportif havadan nasibini almış. Altı düz direksiyon simidi, Qashqai’da kullanılanı andıran dokunmatik multimedya ekranı ve renkli kaplamalar modern bir kokpit yapısı oluşturuyor.

yeni kasa 2017 nissan micra ne zaman

Nissan’ın iddiasına göre Micra’nın sürüşü de yepyeni bir karaktere sahip olacak. Bunun için bilindik mekanik çözümlerin yanında Qashqai ve X-Trail’den tanıdık kimi elektronik yardımcılar da Micra’da kullanılacak. Mesela ön akstaki amortisörlerin çift tüplü yapısı hem konfor hem de sürüş dinamizmi konusunda yardımcı olurken, tümseklerden geçerken aracın salınmasını önlemek için fren sistemini kullanan bir sistem konfora, viraj dönerken içte kalan tekerleklere fren uygulayan ikinci bir sistemse yol tutuşa katkıda bulunuyor.

Kaputun altında ise ilk etapta ikisi de 90 HP güç üreten 0,9 litrelik turbo beslemeli benzinli ve 1,5 litrelik dCi dizel yer alacak. Ülkemizdeyse 1,0 litre hacme, 3 silindire ve turbo beslemeye sahip benzinli motor sunulacak. Bu motor 100 HP güç ve manuel şanzımanla 160 Nm, CVT şanzımanla 144 Nm tork üretebiliyor. Maksimum torkunu 2000 d/d’da üretmesi biraz kafa karıştırıcı olsa da CVT şanzımanın motorun en iyi devrini bulmadaki sonsuz seçeneği bunun önemini yitirmesini sağlayacaktır.

yeni kasa 2017 nissan micra ne zaman yeni kasa 2017 nissan micra ne zaman yeni kasa 2017 nissan micra ne zaman yeni kasa 2017 nissan micra ne zaman yeni kasa 2017 nissan micra ne zaman yeni kasa 2017 nissan micra ne zaman yeni kasa 2017 nissan micra ne zaman yeni kasa 2017 nissan micra ne zaman yeni kasa 2017 nissan micra ne zaman yeni kasa 2017 nissan micra ne zaman yeni kasa 2017 nissan micra ne zaman