PSA’nın uygun fiyatlı sedan sever pazarlar için geliştirdiği ikilisinin Peuget logolu olanı da makyajlandı. Makyaj tıpkı C-Elysée gibi minor değişikliklerle geldi. 301’in farları ve ön tamponu  değişirken gündüz farları da LED teknolojisiyle sis lambalarının üst kısmına taşınmış. Bunun yanında stop lambaları da Peugeot tarafından aslan pençesi olarak tanımlanan ışık imzasına sahip olacak şekilde değiştirilmiş.

Peugeot 301 ilk sürüş haberi için tıklayın

Diğer detaylara geçmeden önce fiyatlardan bahsedebiliriz. Makyaj sonrasında 301 pazarın en uygun fiyatlı modellerinden biri olmaya devam ediyor. 1,2 litrelik baz benzinli motora sahip versiyonun fiyatı küçük sınıf hatchbacklerle benzer. Dizel motorlu versiyon ciddi şekilde daha pahalı ama yine de pazarın geneliyle kıyaslandığında makul olarak değerlendirilebilir. Donanım konusundaysa 7 inçlik dokunmatik ekran, geri görüş kamerası ve Mirrorscreen adı verilen akıllı telefon bağlantı arayüzü, orta donanım seviyesinde paket olarak 1900 TL civarında bir opsiyonken en üst donanım seviyesi olan Allure’da standart olarak sunuluyor. Bunun dışında navigasyon, yarı deri döşeme de donanım seviyesine göre opsiyonel ya da standart olarak sunuluyor.

Makyajlı Peugeot 301 fiyat listesi için tıklayın.

makyajlı 2017 peugeot 301

Kabindeki tek değişiklikse donanım seviyesine göre gelen 7 inçlik dokunmatik ekran ve Android Auto ya da Apple Carplay üzerinden akıllı telefon entegrasyonu. Biz tıpkı C-Elysée’de olduğu gibi dokunmatik ekran yerine doğru konumlandırılmış cam düğmelerini tercih ederdik ama yapılacak bir şey yok. Motor seçenekleri değişmeden kalırken 115 HP güç üreten atmosferik beslemeli benzinli motor artık EAT6 otomatik şanzımanla birlikte alınabilecek. Bunun dışında 100 HP güç üreten BlueHDi motor da dizel severler için 301 ürün gamına eklendi.

makyajlı 2017 peugeot 301 makyajlı 2017 peugeot 301