Peugeot’nun en başarılı modellerinin başında, özellikle de Tepee versiyonuyla Partner geliyor. Kullanışlılık özellikleri, geniş hacimleri ve başarılı dizel motoruyla bu araç, ticari araç vergilendirmesinin en güzel ödüllerinden biri. Ne yazık ki Partner artık emekliye ayrılmaya hazır. Onun yerini dolduracak olansa Rifter.

Peugeot partner rifter 2018

İsim değişikliği, üstelik de başarılı bir model için pek tercih edilen bir durum değildir. Fakat Peugeot, yeni modelinin binek araç müşterilerine iş ortaklığı değil, maceralara atılmak için bolca alan ve kullanışlılık çağrıştırmasını istemiş. Bu arada Partner adının emekliliği konusunda göz yaşı döküyoruz ama bu markanın ticari versiyonla yaşama olasılığı da tabii ki var.

Peugeot partner rifter 2018

Rifter’ın sundukları, eğer bir kaç gün önce Citroen Berlingo ve Opel Combo ile tanışmamış olsaydık çok daha çarpıcı olabilirdi. Yine de Peugeot’nun i-Cockpit tasarımının iç mekan için farklı bir ambiyans sunduğunu belirtip hattını yemeyelim. 3008’den tanıdık direksiyon simidi, 8 inçlik büyük ekran ve renkli kokpit kaplamaları gibi özellikler Rifter’ın fark yaratmasına yetmiş.

Peugeot partner rifter 2018

Teknik özellikler konusunda Rifter kardeşleriyle neredeyse ortak veri tablosuna sahip. 4,40 metrelik standart ve 4,75 metrelik uzun şasili versiyonlar, sırasıyla 2,78 metre ve 2,97 metreli aks mesafeleriyle geniş iç mekan ve büyük bagaj (standart versiyon bile 775 litre) sunma iddiasında. Dahası Rifter 7 koltuklu olarak da üretilecek ama bu durumda binek araç vergi sistemine dahil olduğu için bu versiyonu ülkemize uğramayabilir.

Rifter’ın kaputu altında 1,2 litrelik benzinli ve 1,5 litrelik dizel motorlar kullanılacak. Benzinli motor 110 ve 130 HP güç üreten versiyonlara sahip olacak ve 130 HP güç üreten versiyon 2019 itibariyle 8 vitesli otomatik şanzıman EAT8 ile satın alınabilecek. Dizel cephesinde de benzer bir durum var: yeni motorun 75, 100 ve 130 HP güç üreten versiyonları olacak ve 130 HP güç üreten versiyon satışa sunulduğu an itibariyle 8 vitesli EAT8 otomatik şanzımanla satın alınabilecek.

Peugeot Rifter’ın yaz aylarında ülkemizde satışa sunulması bekleniyor.

Peugeot partner rifter 2018 Peugeot partner rifter 2018 Peugeot partner rifter 2018 Peugeot partner rifter 2018