Söz konusu otomobil modelleri oldu mu nasıl başlarsa öyle gider kuralı işler. Bir modelin kötü bir başlangıç yapıp durumu sonradan toplaması zordur. Bunun arkasında ilk tanıtım sırasında yapılan yatırımların ömrün geri kalanında tekrarlanmayacak olması yatıyor. Sınıfının en güçlü markalarından bir tanesi olan Ford Fiesta da son nesliyle bu tür bir kötü başlangıç yaptı. Temel olarak klasik Ford sunumlarına sahip olan otomobil, rakiplerinin aldığı yol karşısında biraz sönük kaldı ve eski şaşalı günlerini zorlukla hatırlar hale geldi. Şimdiyse makyajlı haliyle durumu tersine çevirip istisnai bir model olmaya çalışacak.

Makyajın kapsamı ilk bakışta çok geniş değil gibi. Genel tasarım çizgileri korunurken tamponlar ve jant seçeneklerinde yapılan değişikliklerle makyajlı görünüm elde edilmiş. LED farlar artık standart olarak gelirken üst donanımlarda isteğe bağlı olarak Matrix LED farlar da satın alınabilecek.

İç mekan Fiesta’nın asıl ilerlemeye ihtiyaç duyduğu alandı. Bu bölümde yapılanlarsa ufak tefek kalite iyileştirmeleri ve üst donanımlarda gelen dijital gösterge tablosundan ibaret. Bilgi-eğlence sistemi son nesil Sync arayüzüyle güncellenmiş ve yenilikler de bununla bitmiş.

Motor seçenekleri konusunda da detay düzenlemeleri mevcut. 1,1 litre hacimli atmosferik beslemeli benzinli baz motor girişi oluştururken orta seviyedeki 1,0 litre hacimli ve turbo beslemeli benzinli motorsa artık mild-hibrit teknolojisi ve 7 vitesli çift kavramalı otomatik şanzımanla geliyor. Bunun dışında ST versiyonuysa 1,5 litre hacimli ve 200 HP güç üreten motora sahip.

Fiesta’nın satış fiyatı 426.500 TL’den başlıyor.